Sözünde dur

İçişleri Bakanı , ile mücadelede devletin elinden geleni yapacağını söyledi. Türk toplumu, sözün arkasında durulmasını bekliyor

Giriş Tarihi: 16.5.2019
Sözünde dur Seehofer
Vahşi terör örgütü PKK yandaşları, Almanya'da geçen yıl 1873 suç eylemine karıştı. PKK'lılar, camileri kundakladı, Türk derneklerine saldırdı, başta Almanya olmak üzere Avrupa ülkelerinde terör estirdi. Almanya'daki saldırıların bir kısmı suç raporuna yansımadı. Önceki gün raporu açıklayan Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer, PKK ile mücadele edeceklerini dile getirdi.

'EYLEM YERİ OLMAYIZ'
Seehofer Berlin'de Federal Kriminal Dairesi Başkanı Holger Münch ile 2018 raporunu tanıttığı toplantıda, "Yabancı terör ve aşırı örgütler Almanya'yı eylem yeri olarak kullanmasın diye devlet elinden geleni yapacak. Bu özellikle de PKK için geçerli" dedi. Seehofer, Türklere ait mekanlara yönelik saldırın arttığını kaydetti. PKK'lıların karıştığı suç oranı da 2017'ye kıyasla yüzde 82,2 arttı. BERLİN

ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ
Seehofer, "Türkiye'nin Afrin'deki askeri operasyonu nedeniyle Kürtler, toplumun gözünde kurban olarak algılansa da, PKK ile geniş kapsamlı mücadele en öncelikli hedefimizdir" dedi.

İSLAMOFOBİK SUÇTA GERİLEME
Raporda İslamofobik suçlar da yer aldı. Buna göre, Almanya'da 2018'de 910 suç teşkil eden İslamofobik olayın yaşandığı, bu sayının 2017'de 1075 olduğu aktarıldı. İslamofobik suçların 2018'de yüzde 92,3'ünün aşırı sağcılar tarafından işlendiği kaydedildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sözünde dur Seehofer
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN