Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ümüzde en çok biz eğlendik

Evlenmeye karar veren gençler artık benzer ilgi alanları, ortak geçmişleri ve hayalleri üzerine kurulu, sadece en yakınlarının katıldığı leri tercih ediyor. Burcu -Emre Yetkin, Eda Özerkan-Timur Acar, Neslihan Atagül-Kadir Doğulu çiftlerinin düğünleri bunun en güzel örnekleri

Düğünümüzde en çok biz eğlendik
Sıkılmadınız mı aşırı süs, organizasyon, parıltı içinde geçen, tüm dans ettikten sonra odanıza sürünerek gittiğiniz lerden?
Şatafattan insanın gözlerinin yorulduğu, abartılı gelinlik modelleri ve makyaj içindeki gelinin tanınmadığı, damadın belki de bir daha ömrü boyunca giymeyeceği smokin içinde boğulduğu düğünler artık out!
Dünya gelin ve damadın benzer ilgi alanları, ortak geçmişleri ve hayalleri üzerine kurulu sadece en yakınlarının katıldığı samimi organizasyonların peşinde...
Son dönemde yükselişte olan trend rustik düğün yapmak... "Rustik ne demek?" diyorsanız kısaca köy hayatı, köy görüntüsü, işlenmemiş, doğal diyerek anlatabiliriz...
Rustik düğün de, kır düğünlerinin artık saray düğünlerinde kullanılan dekorasyon malzemeleriyle ve abartılı kıyafetlerle donatılmasına inat ortaya çıkan bir tarz.
Gözünüzün önüne geniş bir bahçe, bir piknik alanı, bir çiftlik gelsin...
Ahşap plakaların kullanıldığı, doğal ahşap masaların üzerinde kır çiçekleriyle süslenmiş şamdanların olduğunu, etrafta kır çiçeklerinin ve pastel tonlardaki tüllerin dışında neredeyse hiçbir detaya rastlanmadığını düşünün...
Eski kır evinin kırık kapısı, eğri büğrü masa ve sandalyeleri üzerinde lezzetli bir yemek yediğiniz ve gelinle-damadı kutlamak için sabaha kadar dans ettiğiniz bir düğün yani...
Şov dünyasının ünlü isimlerinin arka arkaya yaptıkları düğün organizasyonları da bunun bir göstergesi...

TAKI MERASİMİ YERİNE DANS
Gözünüzün önüne geçen hafta sonu düzenlenen Burcu ve Emre Yetkin'in düğünü gelsin mesela... Düğün öncesi yollanan 50 First Dates isimli filmin afişinden esinlenilenilerek hazırlanan davetiyeler bile nasıl bir düğün yaşanılacağının bir göstergesiydi.
Biricik'in bu özel gün için vintage bir temayı tercih etmesi, bunu kır düğünü atmosferiyle birleştirmesi ve elinde tuttuğu kırmızı balonları artık gençlerin düğün dendiği zaman akıllarına bambaşka bir şey geldiğinin göstergesi.
Tabii bunun tek örneği Biricik-Yetkin çifti de değil. Neslihan Atagül- Kadir Doğulu'nun Ajia Hotel'deki düğünü de romantik temasıyla ve az ama öz yakınlarla ve çekilen sevgili dolu karelere hafızalara kazındı.
Timur Acar-Eda Özerkan da düğün giriş şarkıları, eğlenceli halleri ve tüm gece dans etmeleriyle artık düğünlerde farklı bir trendin ön plana çıktığını gözler önüne serdi.

Şatafattan kaçanların tercihi rustik düğün
Hüseyin Avni Özkan (Arelia Flowers and Event)
Rustik düğünlerin özellikle yaz aylarında popülerliği artıyor. Birkaç yıldır son derece gözde bir trend. Hatta gün geçtikçe bu tarz düğünleri tercih edenlerin arttığını söyleyebilirim. Bunda tabii ki Pinterest gibi sosyal medya mecralarının etkisi büyük. İnsanlar orada gördükleri fotoğraflardan etkilenip bu tarz düğün tercih ediyor.
Rustik bir düğünün olmazsa olmazı kullanılmış ve doğal malzemeler... Eski saatler, camlar, cilasız malzemeler, ağaç dalları, sandıklar, danteller, vintage görünümlü objeler... Bu tarz bir düğün konsepti tercih edecek olursanız tabii ki en önemli detay mekan oluyor. Eğer mekan bir çiftlik ya da bu tarz bir düğün için doğal olarak uygun bir yerse süslemelerle ortaya çok hoş bir ortam çıkarılıyor.
Yoksa dümdüz bir salonu bu tarz bir konsepte uygun hale getirmek oldukça zor ve tabii ki çok daha masraflı. Genel olarak şatafattan kaçanlar ve daha uygun bir bütçeli bir düğün isteyenler bu tarz düğünleri tercih ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Düğünümüzde en çok biz eğlendik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN