Türkiye'nin en iyi haber sitesi

O eski halinden eser yok şimdi

Giriş Tarihi: 20.8.2016
O eski halinden eser yok şimdi

Bridge Jones karakteriyle yıldızlaşan, komedilerde olduğu gibi dramlarda da başarılı olan ve Oscar alan , yeni yüzüyle maalesef sinemada umut veremiyor

, çok tartışmalı estetik operasyonundan sonra ilk defa Yüce Adalet filmiyle beyazperdede göründü. Ne yalan söyleyeyim tanımakta güçlük çektik. O kıpır kıpır, enerjik, bakışında bir doğallık olan kadın gitmiş yerine bambaşka bir kadın gelmiş. Tamam Hollywood'da, özellikle kadın oyuncuların estetik operasyonlara zorlandığı bir gerçek. Genel olarak kadını yeteneklerinden ziyade güzellik unsuru olarak algılama gibi bir eğilim hep var. Bu da kadınları sürekli güzel kalmaya mecbur kılıyor. Ki bu güzelliğin estetiğini de sistem belirliyor. Yani belli ölçülere göre güzel değilseniz Hollywood'da ayakta kalmakta zorlanıyorsunuz. Ama Zellweger'in durumu biraz farklı. Zihinlerde oluşturduğu bütün oyunculuk algısını yıkacak kadar bambaşka biri olarak karşımızda. Ve en önemlisi yeni Renee Zellweger yeteneksiz!

UÇURUMUN KENAR INDA
Yüce Adalet filminde kocasından sürekli sözlü ve fiziki şiddet gören bir kadını canlandıran Zellweger'in performansı kariyerinin en kötülerinden denilebilir. Çünkü yeni hali, yani estetikli yüzü rol yapmasını, mimiklerini kullanmasını engelleyecek kadar zorluyor onu. Yeteneklerini kullanamıyor, bakışlarını kontrol edemiyor, o bildik iyi oyunculuk performansı sergileyemiyor. Hal böyle olunca da Zellweger için mesleki anlamda alarm zilleri çalıyor! Oysa Bridge Jones serisinde hafif kilolu, doğal, 30'lu yaşlarında romantik ilişkiler kuramamanın verdiği sıkıntıyla mücadele eden ama aslen çok romantik bir kadını oynayarak, seyirciler üzerinde kendine özel bir alan açmıştı. Zor olan komedi oyunculuğunu iyi beceriyordu. Sonra dramlarda da iyi olduğu gösterdi. Bridge Jones'u unutturacak kadar iyi performanslar sergiledi. Bunun sonucunda da Soğuk Dağ filmindeki performansıyla Oscar aldı. Yani iyi gidiyordu. Ama ne olduysa oldu. Zellweger değişmeye karar verdi. Ama bu değişim şimdilik onu mesleki kariyer anlamında uçurumun kenarına getirdi. Aslen güzel ya da çirkin oyuncu yoktur. İyi ya da kötü oyuncu vardır. Zellweger'in göremediği bu. Sistemin istediği türden güzel olmak adına kötü oyunculuğa kapı araladı. Oysa sinema tarihi sistemin istediği güzelliğin dışında kalan ama oyunculuğu ile her daim kendinden bahsettiren ve aktrislerle . Ama bilinmez Zellweger kendine gelir ve küllerinden yeniden de doğabilir bunu da ilerleyen zamanlarda göreceğiz!
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O eski halinden eser yok şimdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN