Türkiye'nin en iyi haber sitesi

500’ü aşkın sanatçı 4 bin 500 eser

Giriş Tarihi: 27.6.2020 ABONE OL
500’ü aşkın sanatçı 4 bin 500 eser

Resimden fotoğrafa, heykelden enstalasyona, özgün baskıdan desene, yeni medyadan seramiğe, sanatçıların güncel eserlerine kolaylıkla erişme imkanı sunan Türkiye'nin online sanat platformu kolekta.com.tr açıldı. Platform, 500'ü aşkın sanatçıyı, 40'a yakın galeri ve alternatif sanat alanını, yaklaşık 4 bin 500 sanat eserini dijital ortamda bir araya getirerek sanatseverlerle buluşturuyor.

sergi Çiçek ve doğa temalı
Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi'nin çevrimiçi sergileri Monet ile devam ediyor. Müzenin kuruluşunun 10. yılında gerçekleştirilen Monet'nin Bahçesi-Musee Marmottan Monet'den Başyapıtlar sergisi çevrimiçine taşındı. Empresyonizm akımına adını veren Claude Monet'nin eserlerinin yer aldığı çiçek ve doğa temalı tabloların ağırlıkta olduğu sergi, sanatçının olgunluk döneminin ana teması Giverny Bahçesi'ne yoğunlaşmıştı. Sergiye SSM internet sitesi, sosyal medya hesapları ile YouTube kanalından erişilebiliyor.

festival Hollanda müzik rüzgarı
Zorlu PSM ve Hollanda Başkonsolosluğu'nun ortak girişimleriyle düzenlenen Dutch Ding-a Dong Festivali devam ediyor. Zorlu PSM Facebook ve Instagram sayfalarında yayınlanan festival kapsamında 29 Haziran Pazartesi günü Pieter de Graaf konseri var. Konser saat 22.00'de başlayacak. The Beatles ve Nils Frahm'ın yanı sıra Chopin ve Bach gibi klasik müziğin önderlerinden ilham alan, beş yaşındayken babasının tanıştırmasıyla müzik hayatına adım atan Pieter de Graaf, neoklasik dünyasının yeni yeteneği olarak tanınıyor. 2 Temmuz Perşembe günü ise Judy Blank'ı izleyebilirsiniz. Amerika'nın Nashville şehrinde gerçekleştirilen AmericanaFest'e davet edilen ilk Hollandalı sanatçı Judy Blank, piyano odaklı albümü When The Storm Hits ile uluslararası sanatçı listelerine girmeyi başardı.

seminer Çevrimiçine taşındı
İstanbul Modern'in çevrimiçine taşıdığı yetişkinlere yönelik seminer programı Atölye Modern yaz aylarında da devam ediyor. Dersler video konferans sistemi aracılığıyla canlı olarak gerçekleşiyor. 30 Haziran'da saat 14.00-16.00 arasında Dr. Öğr. Üyesi Fırat Arapoğlu ile Modern Sanatın Arkeolojisi semineri var.

pazar Yeni organik semt pazarı
Ekolojik pazar zincirinin en yeni halkası Büyükyalı Organik Semt Pazarı, Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği danışmanlığında kapılarını açtı. Her cumartesi, 10:00-16:00 saatleri arasında kurulan pazarda, doğa ve canlı sağlığına zararlı hiçbir yöntem, kimyasal ilaç, gübre ve katkı maddesi kullanılmadan üretilen kontrollü ve sertifikalı organik ürünler satılıyor.

mekan DJ'li geç öğle yemeği
Boğaz manzaralı bir terasa sahip olan Sunset, hafta sonlarına özel Late Lunch düzenliyor. Geç öğle yemeğine saat 15:00'ten itibaren her hafta sonu farklı bir DJ'in seti eşlik ediyor. Fabrice Canelle'in hazırladığı lezzetlerin yanı sıra, bar şefi Raafiq September'in kokteyllerini denemek için güzel bir fırsat.

sinema Joker'le buluşma

Bu yaz sevilen yerli ve yabancı filmler yaz boyunca Swissotel'in 1000'den fazla dev ağacı içinde barındıran korusunda Sultan Park'ta gösterimde olacak. 29 Haziran Pazartesi günü Hotel Mumbai adlı filmi izleyebilirsiniz. 6 Temmuz'da da Joker'in gösterimi var. Gösterimlerin başlama saati 21.00. Etkinlik alanında hijyen standartlarına göre hazırlanan yemek ve içeceklerin satıldığı standlar da olacak.

ARKADAŞINA GÖNDER
500’ü aşkın sanatçı 4 bin 500 eser
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA