Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Perdenin arkasından “horoz arena” çıktı!

Bornova’da kumar maksatlı horoz dövüşü yaptıranlara yönelik baskında ele geçirilenler arasında yer alan “kurallar manzumesi” okuyanları güldürdü

Giriş Tarihi: 10.4.2016
Perdenin arkasından “horoz arena” çıktı!
Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği, Bornova'da bir depoda horoz dövüştürüldüğü ihbarı alınca harekete geçti. 8 Nisan Cuma akşamı düzenlenen baskında polisler perde ile kapatılan alanın içindekileri görünce çok şaşırdılar. Ruhsatsız işyerinin orta kısmında bulunan ve perdelerle gizlenen alanın ortasına horozları dövüştürmek için özel ring yapıldığı ortaya çıktı. Ringin etrafındaki derme çatma tribünler de çekti. Operasyonda horoz dövüşünün sözde hakemi M.Y. isimli şahıs gözaltına alındı. M.Y. hakkında kumar oynanması için yer ve imkan sağlama suçundan adli işlem yapıldı.

GAGALARI ZIMPARALAMIŞLAR
M.Y. ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. Ayrıca horozlarını dövüştüren 14 kişi hakkında 5329 sayılı kanun uyarınca 3 bin 66'şar lira idari para cezası kesildi. Operasyonda horozların gagalarını keskinleştirmek için kullanılan zımparanın yanı sıra, yaralanan horozların tedavisinde kullanılan iğne, iplik, makas ve sargı bezine de el konuldu. Dövüşler öncesi şahısların horozların gagalarını zımparaladıkları ve bu şekilde keskinleştirdikleri anlaşıldı. Horoz dövüşünün yapıldığı alana asılan ve altında Dr. Celal Akçacıoğlu'nun ismini yer aldığı kurallar okuyanları güldürdü. 'Arkadaşlarım 68 yıllık tecrübeme göre" diye başlayan 15 maddelik kural yazısındaki ilgi çeken ifadelerden bazıları şu şekilde: -1.5 saatten sonraya kalan her 10 müsabakadan 8'i berabere biter. -İyi horoz rakibini 1.5 saatte yener -Genellikle tartışmalar 1.5 saatten sonra çıkar -1.5 saat de berabere kalan horozlardan alta düşmüş olarak berabere kalan bile çok yıpranmamışsa 21 gün sonra tekrar müsabakaya girebilir -Festivallere onlarca horoz geliyor. Müsabaka sırası gelmeden geri dönen horoz sayısını azaltmak için müsabakaları 1.5 saat yapalım - Kırkpınar Güreşleri 2 gün sürürken en son 25 dakikalık puan güreşi ile sonuçlanıyor. Horoz müsabakalarının da hızına uydurarak 1.5 saat yapalım -2 saatlik 2 müsabaka yerine, 1.5 saatlik 3-4 müsabaka yapılabilir. En az 3 müsabakada 1 müsabaka karımız olur -Ödülleri makul bir miktarda tutalım ki hiç kimseye olmasın -Son 15 dakikada horoz sahipleri anlaştığı takdirde müsabaka berabere bitebilir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Perdenin arkasından “horoz arena” çıktı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN