Tire-Belevi yolu duble yol olacak

Giriş Tarihi: 12.6.2016
Tire-Belevi yolu duble yol olacak

AK Partili özellikle bölgede üretilen ürünlerinin pazara daha seri ulaştırılması açısından önem taşıyan yol için 20 Haziran’da ihale yapılacağını bildirdi

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut , 31 kilometre uzunluğundaki Tire-Belevi yolunun duble yol haline getirilmesi için, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından 20 Haziran'da ihaleye çıkılacağını, inşaatının 700 günde tamamlanacağını bildirdi. Atilla Kaya, 2015 yılı sayımlarına göre ortalama günlük trafiği 2 bin 455 araç olan, ağır trafik oranı yüzde 12 seviyesindeki yolun, duble yol haline getirilmesiyle daha güvenli ve hızlı bir hizmet sunulacağını vurguladı. Atilla Kaya, 2015 yılı trafik sayımlarına göre ortalama günlük trafiği 2 bin 455 araç olan, ağır trafik oranı yüzde 12 seviyesindeki yolun, duble yol haline getirilmesiyle daha güvenli ve hızlı bir hizmet sunulacağını vurgulayarak, "Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'ın Bakanlığı döneminde yapılması talimatını bizzat verdiği Tire- Belevi duble yolu bölgemize hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.

TURİZME DE KATKISI OLACAK
Kaya, "Tire-Belevi duble yolu bölge için çok önemli. Küçük Menderes Havzası'nın önemli ilçeleri denize ve komşu ilimiz Aydın'a ulaşımlarını bu yoldan gerçekleştiriyorlar. Bölgede üretilen ürünlerinin pazara ulaşımı, bu yolun tamamlanmasıyla daha hızlı olacak. Bununla beraber eski yerleşim yeri olmasından dolayı, bölgedeki turizm potansiyelinin ticari aktiviteye dönüşümünde ulaşım imkanlarının artmasının rolü olacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tire-Belevi yolu duble yol olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN