Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir proje üretmeli

AK Parti Milletvekili , kent trafiğinin rahatlaması için Büyükşehir’i proje üretmeye davet etti. Kaya, “Biz de desteğimizi artırarak sürdüreceğiz” dedi

Giriş Tarihi: 20.9.2016
Büyükşehir proje üretmeli
AK Parti Milletvekili Mahmut , Başbakan Binali 'ın İzmir'e kazandırdığı eserlerin öneminin gün geçtikçe daha iyi görülmeye başlandığını söyledi. Başbakan Yıldırım'ın toplamda 55 kilometre uzunluğundaki İzmir Çevre Yolu'nun yarım kalan inşaatını bitirdiğini, Konak Tüneli'ni ve 112 kilometrelik İZBAN hattını hizmete açtığını hatırlatan Kaya, "Rakamlar ortada. Konak Tüneli'nin hizmete açılmasından sonra, özellikle kent trafiği ile gündüz nüfusunun en yoğun olduğu bölgelerde bir rahatlama sağlandı. Toplamda 315 milyon liralık bir harcama yapılarak tamamlanan Konak Tüneli ile seyahat süresi kısaldı, yakıt tasarrufu sağlandı" dedi.

DEMİR AĞLARLA ÖRÜLDÜ
Başbakan Yıldırım'ın, Ulaştırma Bakanlığı döneminde İzmir'in yarım kalmış 55 kilometrelik Çevre Yolu'nu bitirdiğini, Konak Tüneli'ni hizmete açtığını, TCDD ve İzmir Büyükşehir ortaklığında yapılan İzmir Banliyö Raylı Sistem Projesi'yle kentin kuzeyden güneye 112 kilometrelik demir ağla ördüğünü hatırlatan Kaya, "Biz hükümet olarak İzmir'de trafiğin rahatlaması adına projeler üretmeye devam ediyoruz. Ancak İzmir'deki trafik sorunu ortadadır. Bu sorunun çözülmesinde asıl sorumlu olan Büyükşehir'in de proje üretmesi gerekiyor. Büyükşehir, projelerini bir an önce hazırlayıp harekete geçmelidir. Biz her konuda olduğu gibi bu konuda da destek olmaya hazırız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir proje üretmeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN