Kilerdeki kutuda kan donduran sır

Giriş Tarihi: 23.9.2016
Kilerdeki kutuda kan donduran sır

’de 1995’te kaybolan 23 yaşındaki T’nin kemikleri, ailenin yaşadığı evin kilerinde bir kutunun içinde bulundu. Dayı, anne ve baba gözaltına alındı. Vahşeti, yapılan ihbar ortaya çıkardı

Emniyet Müdürlüğü Aşayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri benzerine ancak Hollywood filmlerinde rastlanacak bir cinayeti aydınlattı. Başbakanlık İletişim Merkezi'ne (BİMER) yaklaşık 5 ay önce gelen bir ihbarı değerlendiren , 21 yaşındaki T'nin 1995 yılında vahşice öldürüldüğünü ve kemiklerinin bir kutuda saklandığını belirledi. Genç kadının dayısı, annesi ve babası gözaltına alındı. İhbarı değerlendiren polis, olayı derinlemesine araştırmak için 4 ayrı ekip oluşturdu. Ekipler, genç kadının ortadan kaybolduktan yakınları tarafından kayıp ilanında bulunulmamasından şüphelenerek yola çıktı. 1995 yılında ailenin yaşadığı Bayraklı'daki evin bahçesinde yapılan kazıda genç kadına ait 2 kemik ve tarak buldu. Ardından ailenin halen bulunduğu Menemen'deki eve, ayrıca olay sırasında aile ile birlikte yaşayan dayı İ.H.A'nın (47) yaşadığı Mersin'deki adrese eş zamanlı baskın yapıldı. Menemen'deki eve giden emniyet güçlerine anne M.T. (66) kapıyı açtı. Polis ekiplerini karşısında gören anne M.T şoke oldu. Evin kilerinde bir kutunun içinde genç kadının kemikleri bulundu. Emniyet ekipleri dayı İ.H.A, baba F.T. (75) ve anne M.T'yi gözaltına aldı.

DERTLEŞMEK İSTEMİŞ!
Aynun T'nin Şanlıurfa'da üniversitede okurken tanıştığı gençle evlendiği, Konya'ya taşındığı, sonra eşinden boşanarak bebeğiyle İzmir'e baba evine döndüğü belirlendi. Gözaltındaki zanlılardan dayı İ.H.A, olay günü Aynur T'yi babası ile tartışırken gördüğünü ve dertleşmek üzere ormanlık alana götürdüğü yeğeniyle birlikte alkol aldıklarını ancak sonrasında baygınlık geçirdiğini anlattı. Zanlı dayı, kendine geldiğinde ise yeğeninin cansız bedeninin yanında gördüğünü söyledi. Ancak daha sonra yeğenini elleriyle boğduğunu itiraf eden dayı İ.H.A'nın, sabaha karşı cesedi Bayraklı'daki eve getirdiği, karakola teslim olmak istediği ancak baba F.T'nin kendisine engel olduğu ve genç kadının cansız bedenini evin bahçesine gömdükleri ifade edildi. Baba F.T'nin cinayetten iki yıl sonra taşındıkları Egekent'e ve 2004'ten sonra yerleştikleri Menemen'e, genç kadının kemiklerini taşıdığı belirlendi. Anne M.T. ifadesinde, kemiklerin bulunduğu kilere giderek dua ettiğini ve ağladığını söyledi. Öldürüldüğünde birkaç aylık olan Aynur T'nin erkek bebeği T.Y'yi büyüten anne M.T. ve baba F.T'nin torunlarına "annesinin hastalandığını ve öldüğünü, mezarının Van'da olduğunu" anlattığı öğrenildi. Annesinin kemikleri ile 21 yıl boyunca aynı evde yaşadığını öğrenen talihsiz genç, anneannesi, dedesi ve annesinin dayısından şikayetçi oldu. Zanlılar yapılan işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kilerdeki kutuda kan donduran sır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN