Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yalan söylendiğini aslında anlamıştım

Giriş Tarihi: 24.9.2016
Yalan söylendiğini aslında anlamıştım

Öldürüldüğü 21 yıl sonra ortaya çıkarılan Tunçdede’nin oğlu, annesinin nerede olduğu konusunda kendisine yalan söylendiğini hissettiğini ancak detayları bilmediği için bir şey yapamadığını söyledi

İzmir'de 21 yıl önce işlenen ve polis tarafından aşımının dolmasına dört yıl kala çözülen cinayetin kurbanı genç kadının, şimdi 21 yaşında olan oğlu, kendisine yalan söylendiğini anladığını ancak detayları bilmediğinden birşey yapamadığını anlattı. Kendisi daha bir kaç aylıkken annesinin aile içi bir cinayete kurban gittiğini 21 yaşında öğrenen Taylan Şafak Yazıcı, ifadesinde, "Anneanneme annemi her sorduğumda sürekli geçiştiriyordu. Bir 'kayboldu' dedi, bir 'hastalandı, öldü' dedi. 'Annemi nereye gömdünüz. Mezarına gitmek istiyorum' dediğimde Van'ın Muradiye ilçesindeki bir mezara gömdüklerini söylediler. Mezarına götürün dediğimde götüremediler. Bana yalan söylendiğini anladım, şüphelendim ancak detayları bilmediğim için bir şey yapamadım" diye konuştu. Öte yandan gencin hesabında paylaştığı bir fotoğrafta, İngilizce "Çevremizdeki karanlık canımızı acıtmaz. Asıl kalbindeki karanlık seni korkutur" yazması dikkat çekti.

AKRABALARA ANLATMIŞLAR
3 kişi arasındaki sırrın, aradan 20 yıl geçti diye akrabalara anlatıldığı, bunu öğrenenlerden birinin polise ihbarda bulunmasıyla sır perdesinin aralandığı öğrenildi. Menemen'deki eve giden polisler, kilerde çamaşır ipi ile sıkı sıkı bağlanmış koliyi açınca korkunç manzara ile karşılaştı. Koliden çürümüş insan kemikleri çıktığında anne Mevlüde Tunçdede ağlamaya başlayıp olan- ları anlattı. Ailenin genç kadının cesedini bahçeye gömdüğü ve adres değiştirdikçe, kemikleri yanlarında taşıdığı belirlendi. Dayı, anne ve baba gözaltına alındı ve mahkemece tutuklandı. Savcılık, 'nitelikli öldürme' suçundan işlem yaptığı için zaman aşımı süresinin 20 değil 25 yıl olması, zanlıların kurtulmasını engelledi. Tunçdede'nin nüfus bilgilerine göre yaşıyor göründüğü, aile tarafından mahkemeden "gaiplik belgesi" alındığı belirtildi. Yeğeni Aynur'u ormanlık alana götürerek boğduğu anlaşılan 47 yaşındaki dayı İbrahim Akın'ın, "Öldürdüm. Ama nasıl öldürdüğümü hatırlamıyorum. Bunu nasıl yaptım bilmiyorum. Bu kafa, bu eller benim sanki benim değildi. Pişmanım" diye ifade verdiği bildirildi. Annenin ise ifadesinde, "Yıllarca kemiklerin başında ağlayıp dua ettim. Kimseye bir şey söyleyemedim. Torunuma da hep yalan söyledim" dediği öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yalan söylendiğini aslında anlamıştım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN