Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’tan ’ye resti

’ye bir tepki de Belediyesi’nden geldi. Belediye, yaşanan krizin ardından Facebook, , Twitter, ve ’a ayrılan bütçeyi tamamen kaldırdığını açıkladı

Giriş Tarihi: 13.8.2018
Uşak’tan ABD’ye sosyal medya resti
ile arasında yaşanan krize bir tepki de Belediyesi'nden geldi. Twitter hesabından önce ABD'ye boğun eğmeyeceklerinin altını çizen Belediye son paylaşımında da yaşanan den sonra medya reklam planlamalarında Facebook, , , Twitter ve 'a ayrılan bütçeyi tamamen kaldırdıklarını duyurdu.

BEĞENİ TOPLADI
Ülkemizin geçtiği zor günlerde Başkan ve hükümetimize verdiği desteği her defasında açıkça belirten hesabı Twitter'dan yaptığı çıkışla ABD'ye karşı tepki gösterdi. Önce "ABD'ye boğun eğmeyeceğiz" diyen Uşak Belediyesi ardından ise "Dolar neden 6 lira oldu? Bu tehdide rağmen devlete sahip çıkmak siyasi bir görüş değil, vatandaşlık görevidir" sözleriyle takipçilerine Amerika'nın Türkiye'yi tehdit ettiği konuşmanın videosunu paylaştı. Belediyenin tepkisi bununla da bitmedi. Uşak Belediyesi Twitter hesabından, "Bugün ülkemizin ABD ile yaşadığı siyasi krizden sonra medya reklam planlamalarımızdan Facebook, Google, Instagram, Twitter ve Youtube'a ayırdığımız bütçeyi tamamı ile kaldırmış bulunmaktayız." açıklamasıyla da tepkisini sert bir şekilde sürdürdü. Bu paylaşım yüzlerce beğeni ve yorum alırken, belediyenin iki çalışanı da attıkları tweetlerle desteklerini ifade ederek gerekirse maaşlarını almadan bile çalışacaklarının altını çizdi. Uşak Belediyesi Başkanı Nurullah Cahan da "Ülkemizin üç yanı denizlerle, her tarafı düşmanlarla çevrili ama çalışmaya devam edeceğiz, yılmayacağız, başaracağız, kazanacağız. İstikrar devam edecek, Türkiye büyümeye devam edecek. Tehditlere boyun eğmeyeceğiz" paylaşımında bulundu. Cahan sonrasında da "17/25'te denediler olmadı. 15 Temmuz'da denediler olmadı. Şimdi de ekonomimiz üstünden taarruz başlattılar. Ne yapalım? Dolar 6 oldu diye teslim mi olalım? Boyun mu eğelim? Ülkenin anahtarını ABD'ye mi verelim? Bu ülkeyi eski günlerine götürmelerine müsaade etmeyeceğiz" diyerek tepkisini sürdürdü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uşak’tan ABD’ye sosyal medya resti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN