Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En kaliteli ayakkabı 23 liraya mal olur, hepimizi kandırdılar

Giriş Tarihi: 31.10.2009

Kilo ile ayakkabı satarak gündeme gelen Haangar firmasının sahibi Alpaslan Selçuk, "23 liraya mal olan ayakkabıyı 150 liraya satıyorlar. Böyle bir kâr marjı yok. Bugüne kadar hepimizi kandırdılar" dedi

Türkiye çapında farklı markalara ayakkabı üretimi yaparken mağazacılıktaki kâr marjını görüp perakendeye de giren Haangar firmasının sahibi Alpaslan Selçuk, "kaliteli bir ayakkabıyı 23 liradan daha fazla fiyata mal ederim diyen çıkarsa bu işi bırakırım" dedi. Elinde kalan 100 bin adetlik ayakkabı stokunu hem depo maliyetlerinden kurtulmak hem de stoku ertimek için kiloyla sattıklarını dile getiren Selçuk, bugüne kadar kaliteli olduğu bilinen pek çok firmanın tüketiciyi kandırdığını, kendilerinin 10 liraya sattığı ayakkabıdan bile para kazandıklarını söyledi.

ÇİN MALI DA DEDİLER DEFOLU DA
İlk etapta insanların kalite kaygısı nedeniyle markaya ön yargılı davrandıklarını belirten Selçuk, "İlk zamanlar yaşadığımız en büyük problem buydu. Müşteri 'Çin malı bu ayakkabılar, Çin malı olmasa bu fiyata olmaz' derdi. Bu 2-2.5 sene devam etti ama durdu artık kimse bize Çin malı demiyor. Son 6 aya kadar da bunlar defolu mu sorularıyla uğraşıyorduk. Kendimizi anlattık tüketiciye artık durmayacağız" dedi. Bundan 2 yıl önce AVM'lere girmek istedikleri ancak kapıdan geri çevrildiklerini anlatan Selçuk, "10 liralık ayakkabı satan firmayı AVM'ye alamayız deyip beni kapıdan geri çevirdiler" dedi. Selçuk Irak ve Gürcistan'da mağaza açmak için imza attıklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En kaliteli ayakkabı 23 liraya mal olur, hepimizi kandırdılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN