Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Maksat spor değil yatırım

Ekonomide yaşanan büyüme vatandaşı fitness merkezlerine yöneltince yabancı rotayı Türkiye'ye çevirdi. ABD'li IMG, İngiliz Jatomi'nin ardından dünya devi Fitness First de Türkiye'ye geliyor

Giriş Tarihi: 18.2.2013
Ekonomideki canlılıkla sosyal harcamalara ayrılan bütçeler arttı. Sinema, konser gibi aktivitelerin yanında spor salonlarına gidenlerin sayısı bu sektörlerdeki yatırımları da patlattı. İngiliz devi Jatomi ve ABD'li IMG Worldwide'ın ardından dünyanın en büyük spor merkezi şirketi Fitness First, Türkiye'de ilk şubesini açmaya hazırlanıyor. 21 ülkede faaliyet gösteren Fitness First'in 1.1 milyon üyesi bulunuyor.

LANDMARK GETİRİYOR
Fitness First'ü Türkiye'ye getirecek olan isim ise Ortadoğu'nun perakende kralı Mukesh Jagtiani. Dubai merkezli Landmark Group'un patronu Jagtiani, geçen hafta Park Bravo Dış Ticaret şirketinin yüzde 88'ini de satın almıştı. Londra merkezli Fitness First'ün bölgedeki ağını Fitness First Middle East adlı şirketiyle Landmark Group yapıyor.

2015'E KADAR 150 MİLYON DOLARLIK YATIRIM
5 milyar dolarlık cirosu bulunan Landmark, Fitness First Middle East ile fitness salonlarına 2015'e kadar 150 milyon dolar yatıracak. Landmark CEO'su Praveen Bhatnagar, "2013'te Türkiye'nin yanı sıra Suudi Arabistan, Katar, Bahreyn gibi ülkelerde 70 fitness merkezi açacağız" dedi.

Türkiye'de en hızlı büyüyen merkez Jatomi oldu. Jatomi, Türkiye'deki merkez sayısını 200'e ulaştıracak. Jatomi'yi kuran James Balfour'un babası Micheal Balfour, 2005'de Fitness First'ü 855 milyon euroya BC Partners'a satmıştı. Doğuş Grubu da, 2012'de IMG Worldwide ile ortaklık yaptı.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Maksat spor değil yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN