Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bankalardan yeni aidat uyanıklığı

Giriş Tarihi: 2.4.2013 15:42

Kredi kartınız haberiniz olmadan ya da henüz süresi dolmadan iptal edilmiş banka tarafından yeni bir kredi kartı gönderilmiş ise çok dikkat edin.

Bankalar şimdi de süresi biten, henüz süresi dolmamış hatta habersiz iptal ettirilen kredi kartları yerine yeni bir kart gönderiyor. Yeni gelen kartın aidatı ise diğerinin 2 katı.

Kredi kartı sahipleri www.sikayetvar.com'a gönderdikleri şikayetlerle bankaların yeni kart aidatı uyanıklığını şikayet etti. "Talebim olmadığı halde kartım yenilenmiş", "Süresi dolan kartım yerine haberim olmadan yeni kart çıkarılmış", "Kredi kartım habersiz iptal edilmiş" şikayetlerinin arkasında bakın hangi gerçek yatıyor.


YENİ GELEN KARTIN AİDATI DAHA FAZLA!

"Uzun yıllar bankanın kredi kartını kullandım, kredi kartımın süresinin dolmasından itibaren banka şahsıma, yeni bir kredi kartı gönderdi, Şikayetçi olduğum husus bankanın daha önce kullandığım kartımın yerine, üyelik ücreti 85 TL olan bir kredi kart göndermesidir.Banka kredi kartımın yenilenmesini talebim olmadığı halde otomatik olarak gerçekleştirmiş, üyelik ücreti daha fazla olan kredi kartını, beni bu konuda bilgilendirmeden, onayımı almadan bana göndermiştir."


SON KULLANMA TARİHİ GELMEDEN NEDEN İPTAL EDİLDİ?

Kredi kartım henüz süresi bitmemesine rağmen kapatılıyor. Gerekçe olarak yeni kart basılmış. Oysa ki kartımın son kullanma tarihine 1 aydan fazla süre var. Limit sorunum yok gecikme yok düzenli her ay 900-1000 TL ödüyorum . Kredi kartım neden kartım son kullanma tarihi gelmeden iptal edildi sorusunun cevabını ararken bankadan gelen ekstre her şeyi açıkladı. Banka benden habersiz kredi kartımı değiştirip kart aidatı daha fazla olan başka bir kredi kartı göndermiş."


BİR ÖNCEKİ KARTA GELEN AİDATIN İKİ KATI AİDAT GELDİ

Daha önce kart aidatı için kredi kartımı iptal ettirmiştim. Sonra aidatı iptal edip tekrar kart gönderdiler, 'bir daha kart aidatı almayacağız' dediler ama yine aldılar. Gelen hesap özetini görünce şok oldum. Bir önceki kart aidatımın iki katı kart aidatı alınmış. Ben de şimdi kartı tekrar iptal ettirdim. Bankalar kart aidatı almak için biz ise kart aidatı vermemek için sürekli mücadele vereceğiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bankalardan yeni aidat uyanıklığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN