Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turkcell 1.7 milyarlık yatırım yapacak

Giriş Tarihi: 19.4.2013

2013'e hızlı giren Turkcell, yılın ilk çeyreğinde cirosunu 2.7 milyara çıkardı. Firma, bu yıl 1.7 milyar liralık yatırım yapacak

Turkcell 2013'e hızlı girdi. Yılın ilk aylarında kendi markasıyla yarattığı tabletleri piyasaya süren ve yerli cep telefonu üreteceğini açıklayan firma, 2012'deki çift haneli büyüme ivmesini bu yılın ilk çeyreğine de taşıdı. Firmanın konsolide gelirleri yıllık bazda yüzde 13 artarak 2.7 milyara, net kârı da 566 milyona yükseldi. Grup AVFÖK'ü ise bir önceki yıla göre yüzde 15 artarak 808 milyona ulaştı. Turkcell Grup, 2013'te 1.7 milyar liralık yatırım yapacağını açıkladı.

ABONE SAYISI 70 MİLYONA YAKLAŞTI
Turkcell Türkiye, bu dönemde 285 bin faturalı abone kazanırken, grubun toplam abone sayısı yurtdışı iştiraklerinin de eklenmesiyle 70 milyona yaklaştı. Firmadan yapılan açıklamaya göre bu büyümede, Türkiye'de sürekli artan ses ve mobil internet gelirleri ile yüzde 23 oranında büyüyen grup şirketlerinin katkısı etkili oldu. Turkcell'de akıllı telefon oranı yüzde 20'yi aştı, ilk çeyrekte mobil internet oranı da yüzde 40 büyüdü.

AVRUPA'NIN HIZLISI

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, "2012'yi Avrupa'nın en hızlı büyüyen telekom gruplarından biri olarak kapatmıştık. Bu ivmeyi yılın ilk çeyreğinde de sürdürüyoruz. Bu yıl da müşterilerimiz için fark yaratacak Turkcell servis ve çözümleri sunacağız" dedi. Ciliv, 6 yıldır Türkiye'nin en beğenilen şirketi seçildiklerini ifade ederek, "Şanlıurfa ve Trabzon'da iki çağrı merkezi açtık. New York'ta Birleşmiş Milletler Genel Merkezi'nde, 'Van İçin Türkiye Kumbarası' projemizi anlatarak dünyaya örnek olduk" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turkcell 1.7 milyarlık yatırım yapacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN