Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Konut kredisi faizi yüzde 40 azaldı

Konut kredisi faizleri, 2012 yılına göre yüzde 40 oranında düşerek yüzde 0.69’a kadar indi. 100 bin TL’lik kredinin aylık ödemesi ise 839 TL’ye kadar geriledi.

Giriş Tarihi: 8.5.2013 15:50 Güncelleme Tarihi: 8.5.2013 15:51
Merkez Bankası'nın faiz indirimi ile birlikte gerileyen konut kredisi faiz oranları, 2012 başındaki seviyelere göre yüzde 40 düşüş gösterdi. Bankaların liste faiz oranlarının altında konut kredisi sahibi olunabileceğini belirten Konutkredisi.com.tr Danışmanlık Hizmetleri Kurucu Ortağı Onur Tekinturhan, "Bankaların liste faiz oranlarını değil, şubede pazarlıkla ulaşılabilen faiz oranlarını tüketiciye ücretsiz olarak sunabiliyoruz. Şu anda 10 yıl vadede yüzde 0,69 oranla konut kredisi almak mümkün" dedi.


UZUN VADELİ KREDİDE AYLIK TAKSİT 839TL'YE GERİLEDİ

Faiz oranlarının yüzde 0,70'lere gerilemesinin vade seçeneklerinin uzatılmasını ve aylık ödeme tutarlarının düşmesini sağladığını ifade eden Onur Tekinturhan, "100 bin TL'lik konut kredisinin taksitleri 10 yıl vadede 1.228 TL'ye kadar düştü. 10 yılın üzerindeki vadelerde ise bu rakam 839 TL'ye geriledi. Bu gelişme konut kiraları ile kredi taksitlerini birbirine oldukça yaklaştırması açısından tüketicilerin lehine. Bugüne kadar kira öder gibi ev sahibi olmak isteyip de faizlerin yüksekliği ve vadelerin kısalığı nedeni ile bu hayalini gerçekleştiremeyenler, fırsatı kaçırmamalı" dedi.

Yaklaşık 20 bankanın liste ve kampanya fiyatlarına göre yüzde 10 ile 20 arasında daha indirimli kredi faiz oranlarını tüketicilere ücretsiz sunduklarını vurgulayan Onur Tekinturhan, "Avrupa'da yaygın şekilde kullanılan sistem ile müşterilerimize banka banka dolaşmadan ihtiyaçlarına en uygun finansman seçeneklerini ücretsiz olarak hesaplayıp kendilerine sunuyoruz. İnternette faaliyet gösteren bir şirket değil banka kökenli ve uzman danışmanlarla vatandaşa destek veren bir danışmanlık şirketiyiz. Sitemizde çalışan uzmanlarımız tüketicileri ihtiyaç ve gelirine göre, en uygun faiz oranını veren banka şubesine yönlendiriyor" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konut kredisi faizi yüzde 40 azaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN