Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alman medyasından Türk ekonomisine övgü

Giriş Tarihi: 20.5.2013 09:45

Almanya'nın en yüksek tirajlı gazetesi Bild'in internet sitesinde Türkiye ve Türk ekonomisindeki atılıma yer verildi.

Ülkenin en yüksek tirajlı gazetesi Bild, internet sitesinde yayınladığı haberde, Türkiye ve Türk ekonomisine övgü dolu ifadeler kullandı.
Kredi derecelendirme kuruluşu Moodys'in Türkiye;nin notunu yükselttiğine vurgu yapılan haberde ayrıca, Dünya Bankası;nın Türkiye;deki büyüme oranını yüzde 4;ün üzerinde öngördüğü ifade edildi.
Bunlara etken olarak genç nüfus oranının ve GSYH;nin gittikçe artması gösterildi.
Büyüyen İstanbul;un olimpiyatlar için de aday olduğunu belirtilen haberde Türkiye;de yabancı firma sayısının gittikçe artmaya devam ettiği ve bunların önemli noktalara geldiği, Türkiye;nin ihracatının sene başında yüzde 14 arttığına işaret edildi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan;ın istikrarlı ekonomik büyüme için mutlu olduğu ifade edilen haberde geçmişte kararlı reformların hayata geçirildiğine vurgu yapıldı.
2000;li yılların başında IMF ve Dünya Bankası;ndan alınan kredilerle hayatta kalan bir ekonomiye sahip olan Türkiye;nin değişen iktidar sonrası kararlı ve sert reformlarla krizi fırsata çevirdiği anlatılan haberde sosyal sistem ve finans sektöründe ciddi atılımlar yapıldığı belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alman medyasından Türk ekonomisine övgü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN