Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ruhsat kolay, denetim sıkı oalcak

Giriş Tarihi: 19.7.2013 12:12 Güncelleme Tarihi: 19.7.2013 12:42

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nin (TMMOB) projelerden vize ücreti almasını ortadan kaldıran yasal düzenlemeyi savundu.

TMMOB'un vize ücreti almasının yasal olmadığını ifade eden Erdoğan Bayraktar, "Amacımız, modern dünyada olduğu gibi ruhsat işlemlerini basitleştirmektir. Ruhsat sürecini olabildiğince hızlandırarak, denetimleri sıkılaştırmayı hedefliyoruz" dedi.

İstanbul Mühendisler Vakfınca düzenlenen iftar programında mimar ve mühendislerle bir araya gelen Bakan Bayraktar, TMMOB'un tepki gösterdiği yasal düzenlemeye ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bakan Bayraktar, Odaların anayasal kuruluş olduğunu, projelerini onaylatmayanın odadan atmanın mümkün olmayacağını söyledi. "Odalara verdiği sözün de 'Nisbi temsil sistemini şimdilik düşünmüyoruz' şeklinde olduğunu belirten Bayraktar, "Biz bu dönemde odalara bir sürü yeni haklar getirdik. Vizedeki esas bizim gayemiz, modern dünyada olduğu gibi ruhsat işlemlerini basitleştirmektir, kolaylaştırmaktadır. Bizde ruhsat alana kadar 40 tane deli dumrul köprüsünden geçeceksin. Ruhsatlar kolay, denetim sıkı. Yapmamız gereken bu bizim. Maliyetler düşsün istiyoruz, denetim artsın, kalite artsın istiyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ruhsat kolay, denetim sıkı oalcak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN