Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kiralar 5 yılın zirvesini gördü

Giriş Tarihi: 22.8.2013

İstanbul'daki ofis kiraları son 5 yılın en yüksek seviyesine çıktı. Esentepe metrekare bazında 41 dolar ile en yüksek bölge olarak dikkat çekti

İstanbul'da ofis fiyatları 2013 ikinci çeyrek sonuçlarına göre ortalama yüzde 5 artış gösterdi. REIDIN Ofis Kira Endeksi'nden derlediği bilgiye göre, 2013 ikinci çeyrekte İstanbul geneli ofis kira değerlerinde üst segmentte yüzde 5.75 alt segmentte ise yüzde 3.59 artış oldu. İstanbul geneli üst ve alt fiyat segmentindeki, endeksin başlangıç dönemi olan 2009 birinci çeyrekten bugüne olan değişimlerine bakıldığında alt fiyat segmenti ofis projelerindeki kira değerlerinin üst fiyat segmentindeki ofis projelerine göre yaklaşık 2 kat daha fazla artı yönde değişim gösterdi.

Yüzde 14.5 arttı

Dört buçuk yılda üst fiyat segmenti yüzde 7.16 artış gösterirken, alt fiyat segmentinde bu artış yüzde 14.53 olarak gerçekleşti. Son ay artışları ile birlikte kira değerlerinde son dört buçuk yılın en üst seviyesinde bir fiyat ortaya çıktı. 2013 ikinci çeyrek verilerine göre İstanbul geneli ofis kira değerleri üst fiyat segmentinde 28.85 dolar seviyesinde iken, alt fiyat segmentinde kira değeri 17.36 dolar oldu.

En pahalısı Esentepe
Bölgesel bazda en yüksek ofis kira değeri her iki segmentte de 41 dolar ve 28.6 dolar ile Esentepe iken Kavacık bölgesi alt fiyatla segmentinde 10.2 dolarla en altta bulunuyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kiralar 5 yılın zirvesini gördü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN