CeBIT yetmedi şirket satın aldı

CeBIT gibi birçok büyük fuarın düzenleyicisi Alman Deutsche Messe, gözünü Türkiye'ye dikti. Dünya devi, fuarcılık şirketi Sektörel'in yüzde 80'ini satın alıyor

Giriş Tarihi: 5.9.2013
Dünyaca ünlü organizasyonlara ev sahipliği yapan Türkiye'de, fuarcılık şirketleri de yabancıların yeni gözdesi oldu. Geçen yıl İngiliz firmalarının satın almayla girdiği Türkiye pazarındaki rekabete Almanlar da katıldı. Dünyanın en büyük bilişim fuarlarından CeBIT'i düzenleyen Alman Deutsche Messe, Türk şirketi Sektörel Fuarclık'ın ana hissedarı oluyor. Alman şirketin hedefi Sektörel'in yüzde 80'ini satın almak. Bulak Ailesi'nin hissedarlarıyla masaya oturan Deutsche Messe, satın almayı Türkiye'de kurduğu Hannover Fairs Turkey kanalıyla yapacak. 251 milyon euro ciro yapan Alman firmanın binden fazla çalışanı bulunuyor. 110 farklı ülkede faaliyet gösteren Deustche Messe'nin 64 lokal partneri var. Şirketin en önemli organizasyonu ise Almanya'nın Hannover kentinde düzenlenen Uluslararası Bilişim Fuarı CeBIT. Son fuara 70 ülkeden 4 bin 100 şirket katılırken, 440 bin kişi de ziyaret etmişti.

ENERJİDE UZMAN
İstanbul merkezli Sektörel Fuarcılık, 1992'de kuruldu. Sanayi sektörüne yönelik organizasyonlar yapan şirket, ICCI 2013-19'uncu Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı, Ulusal Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı, IWES 2012-4'üncü Atık Teknolojileri Sempozyumu ve Sergisi gibi organizasyonları düzenliyor.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CeBIT yetmedi şirket satın aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN