Türkiye'nin en iyi haber sitesi

S&P: Suriye notu etkilemez

S&P, Suriye ile yaşanan gerginliğin kredi notu üzerinde etkisi olmayacağını açıkladı. Reyting şirketinin Türkiye Baş Analisti Eileen Zhang, "Buradaki durum notu doğrudan etki etmez" dedi

Giriş Tarihi: 18.9.2013
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard&Poor's'dan (S&P) Türkiye ile ilgili açıklama geldi. Fed ve Suriye ile yaşanan gerginliğin etkilerini değerlendiren S&P'nin Türkiye Baş Analisti Eileen Zhang, bu iki konunun da Türkiye'nin kredi notu üzerinde olumsuz etki yapmasını beklemediklerini söyledi. Eileen Zhang, "Suriye'deki durumun, Türkiye'nin kredi notunu doğrudan etkilemesini beklemiyoruz" diye konuştu.

ANİ ÇIKIŞ OLMAZ

Fed'in tahvil alım programının Türkiye'nin de dahil olduğu birçok gelişmekte olan ülkeden para çıkışını körükleyeceği endişelerini değerlendiren Eileen Zhang, ani bir hareket beklemediklerini söyledi. Zhang, "Bizim temel tahminimiz, Fed'in tahvil alımını azaltma planını kademeli bir şekilde sürecek olması yönünde. Bu yüzden ani çıkış olmaz" dedi.

ÇİN İÇİN BÜYÜME BEKLENTİLERİ SIÇRADI
Yatırımcıların davranışları birbirini tutmuyor. Bank of America Merrill Lynch'in bu ayki yatırımcı anketi, gelişen piyasalar ve emtia varlıklarının gözden düştüğüne işaret etti. Yatırımcılar gelişen piyasalara karşı endişeli ancak şu anda garip olan yatırımcıların Çin'de işlerin yolunda gideceğini düşünmelerine rağmen bu varlıklardan uzak durmaları. 236 katılımcı ile gerçekleşen anket Çin için büyüme beklentilerinin geri sıçradığına işaret etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
S&P: Suriye notu etkilemez
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN