Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Media Saturn: Buradayız hiçbir yere gitmiyoruz

Giriş Tarihi: 3.10.2013

Türkiye'de yatırım için gaza basan Media Saturn, pazardan çıkacaklarına yönelik iddialara yanıt verdi. CEO Bülent Gürcan, "Hiçbir yere gitmiyoruz" dedi

Vatan Bilgisayar'ın Genel Müdürü Hasan Vatan'ın yabancı elektronik zincirleriyle ilgili "Geldikleri gibi gidecekler" iddiasına, Media Saturn Türkiye'den yanıt geldi. Vatan'ın sözlerinin yanı sıra, pazardan çıkacakları konusunda basında da yer alan çeşitli iddialara cevap veren Media Saturn Türkiye CEO'su Bülent Gürcan, "Buradayız, bir yere gitmiyoruz. Yatırımlarımız devam ediyor" dedi. Kendilerini yabancı olarak değil Türkiyeli olarak gördüklerini belirten Gürcan, "Operasyonlarımız kârlı. Her yıl iki haneli büyüyoruz" şeklinde konuştu.

TÜRKİYE STRATEJİK ÜLKE

Gürcan, yıllık cirosu 21 milyar euro olan Media Saturn Grubu'nun en stratejik ülkesinin Türkiye olduğunun altını çizdi. Türkiye'de 13 ilde 29 mağaza ile pazarda ikinci konumdaki Media Markt'ın 2013'te 10 yeni mağaza açtığını açıklayan Gürcan, şöyle konuştu: "Önümüzdeki yıl 10 mağaza daha açacağız. Bu yılı Saturn dahil 37 mağaza ile kapatacağız. Türkiye bizim için çok önemli bir pazar. 6 yılda pazarda 131 bin metrekareye ulaştık. Bu yıl Anadolu'ya odaklandık. Ekimde Gaziantep ve Şanlıurfa'da ilk mağazalarımızı açıyoruz."

'PİST BAŞINDAYIZ, KALKIŞ İÇİN 1 NUMARAYIZ' "
Pist başındayız, kakış için 1 numarayız" diyerek pazardaki liderlik iddiasını ortaya koyan Gürcan, Media Saturn'ün Avrupa'nın 15 ülkesinde lider olduğunu söyledi. Türkiye operasyonlarında ise firmanın global gücünün her zaman arkalarında olduğunun altını çizen Gürcan, "Yılda ortalama 50 milyon ziyaretçimiz var. Bu Türkiye nüfusunun yarısından fazlası" dedi.

500 BİN AKILLI TELEFON

Pazardaki satın alma pozisyonlarına sıcak baktıklarını dile getiren Gürcan, konuyla ilgili halen sıcak bir gelişme olmadığını söyledi. Gürcan, son bir yılda 145 bin beyaz eşya, 500 bin adet de akıllı telefon sattıkları bilgisini verdi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Media Saturn: Buradayız hiçbir yere gitmiyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN