Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fabrikaya kilit vurdu

Ünlü çocuk giyim markası Bücürük'ten kötü haber. İflasın eşiğine kadar gelen şirket, Beylikdüzü’ndeki fabrikasına kilit vurdu, 5 mağazasını daha kapatma kararı aldı.

Giriş Tarihi: 15.11.2013 16:29 Güncelleme Tarihi: 15.11.2013 16:31
Çocuk giyim markası Bücürük, Kenan ve Rafet Ünal kardeşler tarafından yaklaşık 20 yıl önce kuruldu. Yelişdirek'te 25 metrekarelik bir mağazayla işe başlayan Ünal kardeşler, Bücürük'ü büyüterek 30 mağazadan oluşan bir zincire dönüştürdüler. Para dergisi'nin haberine göre, firmanın bu başarısını gören İrlandalı yatırım fonu Kerten, 2011 yılında şirketin yüzde 80'ini satın aldı. İşte ne olduysa bu ortaklıktan sonra oldu.

Mali krize giren şirketin maliyetlerini düşürmek için önce mağazalar kapanmaya başladı. Şirketin iflas erteme talebi kabul edildi ve şirkete kayyum atandı. Ancak gelişmelere bakılırsa tüm bu girişimler Bücürük'ü krizden çıkaramamış. Çünkü firma Beylikdüzü'ndeki 10 bin metrekare kapalı alanı olan fabrikasını da kapattı. Üretimini Esenyurt'ta kiraladığı bin 500 metrekarelik bir atölyede sürdürmeye çalışıyor. Bu arada İrlandalı fon, elindeki hisselerin bir kısmını satmak için Avrupalı bazı sermaye gruplarıyla görüşmelere başlamış. Ancak bu konuda henüz ciddi bir yol alabilmiş değil. Firmanın şu anda 20 mağazası var ancak bunlardan beşinin daha kapanacağı iddia ediliyor.

Kaynak: Para
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fabrikaya kilit vurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN