Diyarbakırlı işadamlarından Başbakan'a destek

Diyarbakır Organize Sanayi İşadamları Derneği (DOSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Özkılıç, İstanbul merkezli operasyona ilişkin, "Ülkemizin ve bölgemizin geleceği, barış ve ekonomimizin istikrarı için sayın Başbakanımıza güveniyoruz" dedi.

Giriş Tarihi: 25.12.2013 12:51 Güncelleme Tarihi: 25.12.2013 14:57
Yönetim kurulu üyeleriyle Güneydoğu Gazeteciler Cemiyetinde basın toplantısı düzenleyen Başkan Özkılıç, İstanbul merkezli operasyonun ardından yaşanan gelişmeleri yakından takip ettiklerini ifade ederek, barış süreciyle Türkiye'de oluşan güzel ortamın korunmasına her anlamda destek vereceklerini belirtti.

Özkılıç, oluşan huzur ve güven ortamının devamını arzuladıklarını vurgulayarak, operasyonun ekonomiye olumsuz yansımalarını izlediklerini dile getirdi.


"EKONOMİYE YANSIMASINI DOĞRU BULMUYORUZ"

Yolsuzluk ve rüşvet iddialarının araştırılmasını herkes gibi kendilerinin de istediğini kaydeden Özkılıç, "Bu sürecin yargı bağımsızlığı, demokrasi ve hukuk devleti ilkesinden taviz verilmeden takip edileceğinden şüphe duymuyoruz" diye konuştu.

Özkılıç, Türkiye'nin ekonomik anlamda önemli bir büyüme yakaladığına dikkati çekerek, şöyle dedi:

"Yaşanan olayların son bir haftada piyasa göstergelerinde 20-25 milyar dolar zararın çok ötesine geçebileceğinden ve demokrasimizin zarar göreceğinden endişe ediyoruz. Söz konusu adli bir operasyonun ekonomiye bu şekilde yansımasını doğru bulmuyoruz. Yaşanan sıkıntıların demokrasi çerçevesinde ve halkın iradesi göz önüne alınarak çözüleceğini umut ediyoruz. Çünkü halkın iradesinin yansıdığı yer meclistir ve demokrasilerde bütün kararlar mecliste alınır. Dolayısıyla meclis dışından müdahalelerin demokrasi tanımına ters düşeceğini savunuyoruz. Yanlış uygulamaların ve sert üslupların ülkemize ve herkese zarar verebileceğini düşünüyor, bu görüş doğrultusunda herkesi demokrasi içerisinde sağduyuya davet ediyoruz."


"BİR BAKANIN İSTİFASIYLA EKONOMİ ZEDELENMEZ"

Çözüm sürecini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatıldığını anımsatan Özkılıç, "Bu olaylar nedeniyle çözüm sürecinin sekteye uğrayacağı kaygısı içerisindeyiz. Ülkemizin ve bölgemizin geleceği, barış ve ekonomimizin istikrarı için sayın Başbakanımıza güveniyoruz" diye konuştu.

Özkılıç, gazetecilerin bakanların istifasına ilişkin sorusunu, "Bir bakanın istifasıyla ekonomi zedelenmez, yerine bir başkası atanır. En kısa sürede kabine revizyonuna gidileceğini de hepimiz biliyoruz" şeklinde yanıtladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diyarbakırlı işadamlarından Başbakan'a destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN