Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çıkış yok giriş var

Bakan Babacan, 17 Aralık operasyonundan bu yana hisse senedi piyasasından 30 milyon $ çıktığını, dövize ise 184 milyon $ girdiğini söyledi

Giriş Tarihi: 9.1.2014
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, 17 Aralık'tan 26 Aralık'a kadar toplam 300 milyon dolarlık net hisse senedi satıldığını, 27 Aralık'tan bu yana ise 270 milyon dolarlık alış yapıldığını söyledi. Bir TV kanalına çıkan Babacan, "Yani 17 Aralık operasyonundan bugüne kadar net çıkış sadece 30 milyon dolar" dedi. Döviz piyasasına ilişkin de bilgi veren Babacan, burada da yıl sonuna kadar yaklaşık 400 milyon dolarlık çıkışın olduğunu ancak 3 Ocak'ta 215 milyon dolarlık, 6 Ocak'ta 2 milyon dolar, 7 Ocak'ta ise 411 milyon dolarlık girişin olduğunu bildirdi. Bakan Babacan, "17 Aralık'tan bugüne kadar baktığımızda döviz piyasasına net 184 milyon dolar yabancı girişi var" diye konuştu.

İran'lati carete devam
Türkiye'nin siyasi ve ekonomik istikrarının erozyona uğramasına asla izin vermeyeceklerini belirten Babacan, "Bu konuda elimizden ne geliyorsa onu yapacağız. 2014 yılının Türkiye için iyi bir yıl olacağını bekliyoruz" dedi. İran devletinin Halkbank'ta hesapları olduğunu belirten Babacan, "Biz İran'dan aldığımız petrol ve gazın bedelini bu hesaplara yatırıyoruz. Halk Bankamız bu fonksiyonunu yerine getirmeye devam edecek" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çıkış yok giriş var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN