Kart yüzde 20 etkiler

HSBC, 'büyük adım' sloganıyla müşteri sayısını 250 bin artırmayı hedefliyor. Bankanın Genel Müdür Yardımcısı Taylan Turan, kredi kartı düzenlemelerinin ekonomiye etkisinin % 20 olacağını belirtti

Giriş Tarihi: 1.3.2014
HSBC Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Taylan Turan, bankacılıkta yeni düzenlemelerin ardından artık, tüm sektörün değişeceğini ve merkeze müşterinin oturacağını belirtti. Kredi kartlarında yapılan düzenlemelerin ekonomiye etkisinin yüzde 20 civarında olmasını beklediklerini söyleyen Turan, kredilerdeki yavaşlamanın da devam edeceği tahmininde bulundu. "Marjlar azalacak' diyen Turan, düzenlemelerin amacının doğru olduğunu belirtti.

HEDEF ANA BANKA OLMAK

Turan, HSBC olarak her türlü ücret ve komisyondan vazgeçen bir anlayışla hareket ettiklerini, bu amaçla müşteri sayısını artırmayı düşündüklerini söyledi. 'Büyük adım' sloganıyla başlattıkları yenikampanyanın hedeflerini aktaran Turan, "Şu anda müşteri sayımız 2 milyon. Yıl sonunda hedefimiz müşteri sayısını 250 bin kişi artırmak" dedi. Biri fatura olmak üzere en az 500 TL tutarında üç adet aylık ödemesini HSBC'den yapanlara hesap işletim ücreti ödetmeyeceklerini söyleyen Turan, "Ayrıca şube, internet, ATM ve telefon bankacılığı kanallarından, EFT ve havale işlemleri de ücretsiz yapılacak" diye konuştu. Modern Hesap ile mevduatlarına sürekli 'hoş geldin' faizi verdiklerini de belirten Turan, her ayın ilk yedi günü de 5 bin TL'ye kadar Kredili Mevduat Hesabı'nı bedava kullandırdıklarını açıkladı. Turan şöyle devam etti: "Müşterilerimiz ayrıca, ücretsiz ferdi kaza sigortasından yararlanarak, ödemelerini güvence altına alabiliyor. Bu uzun vadeli stratejimizin ürünüdür."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kart yüzde 20 etkiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN