Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti makine gibi

Ankara Sanayi Odası Başkanı Özdebir, "İş dünyası Tayyip Bey'in Cumhurbaşkanlığı'nı satın aldı. AK Parti ise çok iyi çalışan bir makine" dedi

Giriş Tarihi: 27.6.2014
Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin sanayicilerden gelen mesajları yorumlayan Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, Türkiye'de iki başlı yönetim yerine başkanlık sistemine geçilmesi gerektiğini söyledi. Özdebir, bir grup gazeteci ile sohbetinde, "Devletin daha hızlı kararlar alabilmesi için başkanlık sistemine evrilmesi gerekiyor. Genetik kodlarımız nedeniyle lider peşinde gitmeyi seviyoruz. Ancak bu seçim bunun için erken" diye konuştu.

İYİ ÇALIŞAN BİR MAKİNE
AK Parti'nin kurumları, organlarıyla çok iyi çalışan bir makine olduğunu belirten Özdebir, "Başbakan bugün partinin omurgası. Eğer bir makine bu şekilde çalışmaya devam ederse birçok şeyin supabı olabilir. Erdoğan çok baskın bir lider. Partiyi her anlamda çekip çeviren ve herkesten fazla çalışan bir insan. Bu ilişkiler aynı şekilde devam ederse parti içinde çok fazla sorun çıkmayabilir ancak bu kez de 'Cumhurbaşkanı tarafsız olmalı, AK Parti ile çok sıkı ilişki içinde' diyecekler" şeklinde konuştu.

İSTİKRAR İÇİN ERDOĞAN
Özdebir, iş dünyasının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığını satın aldığını belirterek, "İstikrarın bozulmaması için Erdoğan'ın başımızda kalmasını istiyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti makine gibi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN