Türkiye'nin en iyi haber sitesi

EURO 2016 öncesi yazar yorumları

 • 1
 • 6
UĞUR MELEKE/HÜRRİYET
UĞUR MELEKE/HÜRRİYET

Fransa 2016'da da en iyi üçüncüler arasına girmek için muhtemelen 4 puan yetecek. Eğer D Grubu'nda 4 puan toplar ve D3 olarak son 16'ya çıkarsak, önümüze iki muhtemel rota çıkıyor: Son 16'da yüzde 70 ihtimalle B1'le (muhtemelen İngiltere'yle), yüzde 30 ihtimalle de A1'le (muhtemelen Fransa'yla) eşleşeceğiz.

 • 2
 • 6
UĞUR MELEKE/HÜRRİYET
UĞUR MELEKE/HÜRRİYET


Eğer tarihi kura şansımız sürer ve son 16 turunda İngiltere rotasını seçersek, yolun kalanı da aydınlık: Çeyrek finalde Portekiz, yarı finalde İspanya seçenekleri güçlü. Yani finale gelene kadar turnuvanın doğal favorileri Almanya-Fransa-Belçika ile eşleşmeden yürüme şansımız da söz konusu bu noktada. Pazar öğleden sonra, Caciç'in koltuğunun sallantıda olduğu sıkıntılı Hırvatlara yenilmezsek önümüz açık. Grup birinciliği ya da en iyi üçüncülük, bizi pekâlâ Temmuz sonuna taşıyabilir.

 • 3
 • 6
KEMAL BELGİN/MİLLİ GAZETE
KEMAL BELGİN/MİLLİ GAZETE

Şimdi geldik bu kupaya... İnanılması güç bir grup macerasından direkt vize aldık... Takım, takım oyununu zaman zaman iyi oynuyor. Zaman zaman oyundan kopuyor. Elimizde değişik özellikleri olan oyuncular. Sanırım terim hoca rakibe göre ki, hazırlık maçlarındakiler bu ölçüde bulunmuştu, en doğru tertipleri çıkarıp, en yerinde oyun stratejileri belirleyecektir.

 • 4
 • 6
KEMAL BELGİN/MİLLİ GAZETE
KEMAL BELGİN/MİLLİ GAZETE

Bu kupaların bir özelliği daha vardır. Kulüpler bazında oynanan Avrupa Kupası maçları takımların büyük çoğunluğunda yabancı oyuncuların bulunması sebebiyle o ülkenin futbolu hakkında tam bilgi vermez. Sağlıklı ve net analiz yapmayı engeller. Ama milli takımlar, bir kaç gurbetçi oyuncu ki, hemen hemen her takımda vardır, hariç, ölçü almaya daha uygun bir zemindir. Bizde Hakan Çalhanoğlu, Nuri, Yunus gibiler var. Ama genelde çoğunluk yerlilerde olduğundan bakalım bizim 450 milyon dolarlı havuzdan ne fışkıracak? Haa bir de 14 yabancılı bir sezondan çıkıp buraya geldik. Gruptan çıkışımızı sakın ola ki, aşama yaptık bu uygulama ile sanmayınız. Hazırlık maçlarını da tabii ki.

 • 5
 • 6
ERSUN YANAL/MİLLİYET
ERSUN YANAL/MİLLİYET

Genç, güçlü ve kaliteli ayaklardan oluşan bir ekibimiz var. Rakiplerimizin de bizden çekindikleri bir gerçek. İspanya, Hırvatistan ve Çek Cumhuriyeti'nin bulunduğu gruptan çıkarak şampiyonada adından söz ettirecek bir takım olabiliriz. Ama bunun için sabırlı ve sakin kalmamız şart. Hırvatistan rakip savunmalara oldukça sıkıntı yaşatıyor. İspanya haklı olarak grubumuzun ve turnuvanın favorilerinden. Çek Cumhuriyeti turnuvanın sürpriz takımı olmaya aday bir görüntü çiziyor.

 • 6
 • 6
ŞANSAL BÜYÜKA/MİLLİYET
ŞANSAL BÜYÜKA/MİLLİYET

Tam 8 sene sonra Avrupa Futbol Şampiyonası'na yine bir Hırvatistan maçıyla başlarken, benim kendime "hızlı hücuma çıkın, savunmanın arkasına adam kaçırmayın, orta alanda topu ayağınızda fazla tutmayın" gibi "beylik" laflarla hiç işim yok. Ben sadece tek şey söylüyorum. Başarı için tek şey söylüyorum: Kalpten oynayın...

BİZE ULAŞIN