Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı , resmi temaslarda bulunmak üzere 'a geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'a gerçekleştireceği resmi ziyarette İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile baş başa görüşüyor. Daha sonra da iki lider ortak basın toplantısı düzenleyecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İran'da

Cumhurbaşkanı , 'a gerçekleştirdiği günübirlik resmi ziyareti kapsamında Cumhurbaşkanı tarafından 'nda resmi törenle karşılandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İran'da

, özel uçak "TUR" ile TSİ 11.20'de 'ın başkenti Tahran'a geldi. Erdoğan, Mihrabad Havalimanı'nda Sanayi, Maden ve Ticaret Bakanı Muhammed Şeriatmedari, Türkiye'nin Tahran Büyükelçisi Rıza Hakan Tekin ve diğer ilgililer tarafından karşılandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İran'da

ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker de Tahran'a gitti.

Karşılamada, temaslarda bulunmak üzere daha önce 'a gelen Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar da hazır bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İran'da

'na atlı birlik eşliğinde gelen Erdoğan, tören alanına gelişinde Cumhurbaşkanı tarafından karşılandı.

Erdoğan ile Ruhani'nin tören alanındaki yerlerini almalarının ardından, iki ülke milli marşları çalındı. Tören kıtasını selamlayan Erdoğan ve Ruhani daha sonra tokalaşarak gazetecilere poz verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İran'da

ve Cumhurbaşkanı Ruhani daha sonra baş başa gerçekleştirecekleri görüşmeye geçti. Türkiye- Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi toplantısına başkanlık edecek Erdoğan ve Ruhani, daha sonra ortak basın toplantısı düzenleyecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İran'da

Gündemde ise iki ülke ilişkileri ile birlikte Kuzey Irak referandumu sonrası planlanan ortak yaptırımlar olacak.

Suriye'deki son durumun da ele alınması bekleniyor. , dini lider Ali Hamaney'le de bir araya gelecek.

BİZE ULAŞIN