Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sosyal konut kura çekim tarihleri belli oldu! İşte il il o liste...

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdesini verdiği, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonu ile gerçekleştirilen projesi kura çekimleri tekrar başlıyor. Koronavirüs salgını sebebiyle ara verilen kuraların çekimine 28 Nisan'da başlanacak. Bu süreçte vatandaşlar 'TOKİ 100 bin sosyal konut kuraları ne zaman çekilecek' sorusunun yanıtını arıyor. İşte konuyla ilgili tüm detaylar...

TOKİ sosyal konut kura çekim tarihleri belli oldu! İşte il il o liste...

Hükümetin dar gelirliler için aralık ayında müjdelediği ucuz konut kampanyasında 23 Murt'ta ertelenen kura çekimleri yeniden başlıyor. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı () tarafından yürütülen projesinin kura çekimlerine Koronavirüs (KOVİD-19) tedbirleri kapsamında ara verilmişti.

TOKİ sosyal konut kura çekim tarihleri belli oldu! İşte il il o liste...

İLK ADIM MANİSA'DA

24 Şubat'ta İzmir Karabağlar projesi ile başlayan kura törenleri 12 Mart'tan itibaren vatandaşların katılımına kapalı olarak noter huzurunda gerçekleştirilmişti. Kuralar vatandaşların katılımına kapalı olarak, noter huzurunda gerçekleştirilecek. 28 Nisan'da başlayacak kuralar 'nin sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanacak.

TOKİ sosyal konut kura çekim tarihleri belli oldu! İşte il il o liste...

İlk kura çekimi Manisa Köprübaşı 75 konut, Manisa Akhisar 125 konut, Manisa Salihli 150 konut ve Denizli 118 konut projeleri için yapılacak. tarihinde bir ilk olan 100 bin sosyal konutu kapsayan bu kampanya, 81 ilde 262 ayrı proje olarak planlandı. Ziraat Bankası üzerinden başvuru yapan vatandaşlar kurada hak sahibi olamadığında başvuru ücretlerini şubeye gitmeden bankamatiklerden alabilecek. Halkbank üzerinden başvuru yapanların ise hesaplarına EFT yapılacak.

İŞTE İL İL O LİSTE!

SON DAKİKA