Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Koyu için 5 karışım!

Cildinizde beliren koyu lekeler; çevresel kirliliğin, aşırı güneş ışığına maruz kalmanın, sağlıksız beslenmenin, kimyasal ürünlerin kullanımının, hamileliğin, yaşlanmanın veya sadece genetik faktörlerin sonucu olabilir. Peki bu lekelerden nasıl kurtulabilirsiniz? İşte ciltteki koyu lekeler için 5 karışım...

Koyu cilt lekeleri için 5 doğal karışım!

Muz ve limon
Olgun bir muzdan püre yapın ve içerisine az miktarda ekleyin. Macun kıvamına ulaştığında, bu karışımı doğrudan koyu lekelerin oluştuğu bölgeye uygulayın ve otuz dakika bekletin. En iyi sonuçlara ulaşabilmek için, bu tedaviyi her gün uygulamanız gerekmektedir.

Koyu cilt lekeleri için 5 doğal karışım!

Aloe vera
bitkisinin yapraklarından elde edebileceğiniz jelden bol miktarda alın ve doğrudan etkilenmiş bölgeye, nazikçe masaj yaparak uygulayın. En iyi sonuçlara ulaşabilmek için jeli durulamadan önce en az yarım saat cildinizde bekletmelisiniz.

Koyu cilt lekeleri için 5 doğal karışım!

Limon suyu
Bir limonun suyunu sıkın ve pamuğu batırarak etkilenmiş bölgelere kuvvetlice uygulayın. Limonda bulunan sitrik asit, cildin ölü derilerden arındırılabilmesine yardımcı olmaktadır. En iyi sonuçlar için, bu tedaviyi her gün uygulamanızı tavsiye ederiz.

Koyu cilt lekeleri için 5 doğal karışım!

Soğan
Bir parça soğanı kesin ve doğrudan etkilenen bölgeye nazik ve dairesel hareketlerle uygulayın. Ilık su ile durulamadan önce soğan suyunu cildinizde yarım saat kadar bekletin. Soğan cildinizde çok da hoş olmayan bir koku bırakabilir, dolayısı ile duruladıktan sonra cildinizi parfümlü bir sabun ile yıkamanızı tavsiye ederiz.

Koyu cilt lekeleri için 5 doğal karışım!

Papaya
Etkilenmiş olan bölgeleri bir parça papaya kabuğu ile ovalayın ve meyvenin suyunu yaklaşık yirmi dakika kadar cildinizde bekletin. Ardından soğuk su ile durulayın ve bu tedaviyi haftada en az dört defa uygulayın.

BİZE ULAŞIN