Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: Terim’in fetihleri

SABAH Gazetesi Yazarı , Spor Toto Süper Lig'de 'ı 8. kez şampiyonluğa ulaştıran 'in başarı hikayesini yazdı. İşte aristokrat kulübü olarak nam salmış Galatasaray'ı yöneten bir 'proleter çocuğu'nun, Adana'dan İstanbul'a ve oradan da Avrupa'ya uzanan hikayesi...

Ferhat Ünlü: Terim’in fetihleri

SABAH Gazetesi Yazarı , Spor Toto Süper Lig'de 'ı 8. kez şampiyonluğa ulaştıran 'in başarı hikayesini yazdı.

Ferhat Ünlü: Terim’in fetihleri

İşte 'nün kaleminden; aristokrat kulübü olarak nam salmış 'ı yöneten bir 'proleter çocuğu'nun, Adana'dan İstanbul'a ve oradan da Avrupa'ya uzanan hikayesi...

Ferhat Ünlü: Terim’in fetihleri

Henüz halı sahaların icat edilmediği yıllarda, Adana'nın Çınarlı Mahallesi'nde gelecekte adının verileceği bir ara sokakta oynanan çift kale maçta gözünü bir an ayırmadığı plastik topun peşinde koşardı .

Ferhat Ünlü: Terim’in fetihleri

Üç çocuklu bir ailenin tek erkek evladıydı. Rahmetli babam Ramazan Ünlü (On gün önce, Cuma gecesi kaybettik. Bu vesile ile -cevaben dönemediklerim başta olmak üzere- başsağlığı dileyen herkese şükranlarımı sunuyorum) Talat Terim'in, seyyar satıcılık yapan müşfik bir aile babası olduğunu anlatırdı.

Ferhat Ünlü: Terim’in fetihleri

Talat Terim, bir ayağı aksak olduğu için 'Topal Talat' lakabıyla anılırmış. (Babamın da 1970'de geçirdiği trafik kazasından ötürü bir ayağı aksaktı.) Genelde başarıları, zaman zaman da polemikleri, hatta küçük çaplı skandallarıyla Türk futbolunun son yarım yüzyılına damgasını vuran yine gündemde.

Ferhat Ünlü: Terim’in fetihleri

Bu kez takımını hem şampiyonluğa, hem de Türkiye Kupası'na eriştirdiği için… Malum, , Türkiye Kupası'nda Akhisar Belediyespor'u 3-1 yenerek Ziraat Türkiye Kupası'nı kazandı. Medipol Başakşehir'i de 2-1 mağlup ederek Süper Toto Süper Lig şampiyonluğuna ulaştı.

Ferhat Ünlü: Terim’in fetihleri

Terim'i, bundan sekiz yıl önce, 21 Mayıs 2011'de bu köşede yayınlanan portresinde 'Bir alaturka şövalye' olarak nitelendirmiştik. (Bu yazı da, o metinden ilhamla yazıldı.) Zira Terim, aristokrat kulübü olarak nam salmış 'ı yöneten bir 'proleter çocuğu'.

BİZE ULAŞIN