Türkiye'nin en iyi haber sitesi

saldırıları nedir? Nasıl yapılır?

Bir internet saldırısı türü olan hakkında tüm bilgiler. Nedir, ne değildir?

DDoS saldırıları nedir? Nasıl yapılır?

Son yılların en çok konuşulan saldırı türlerinden olan nedir? DoS ile farkları neler?

DDoS saldırıları nedir? Nasıl yapılır?

DoS NEDİR?

Denial of Service, yani DoS saldırıları, bir bilgisayar aracılığıyla hedef olarak belirlenen bilgisayarın kullanılabilirliğini ortadan kaldırmaya yönelik gerçekleştirilir. Saldırı esnasında PC ve PC'nin kullandığı ağların olabildiğince yavaşlatılması ve kullanılamaz hale gelmesi amaçlanır.

DDoS saldırıları nedir? Nasıl yapılır?

DDoS NEDİR?

Distributed Denial of Service () saldırıları ise, aynı anda birden fazla bilgisayarın hedef bilgisayar ve ağlara yönelik birden fazla farklı noktadan eş zamanlı olarak gerçekleştirilir. Saldırı esnasında binlerce farklı IP adresinden yararlanılır ve çok ciddi zararlar verilebilir. Bu saldırıları önlemek, birçok web sitesi için çok zordur.

DDoS saldırıları nedir? Nasıl yapılır?

DoS ve DDoS SALDIRILARI FARKLARI

DoS saldırıları, genelde tek bilgisayar ve tek bağlantısı üzerinden gerçekleştirilir. saldırıları ise, aynı andan birden fazla PC ve bağlantı desteğiyle gerçekleştirildiği için kapsamı daha büyük, haliyle verebileceği zarar daha fazla ve karşı önlem alınması da daha zordur.

DDoS saldırıları nedir? Nasıl yapılır?

Bazı DDoS SALDIRI TİPLERİ

- Site trafiğine yönelik saldırılar yapılarak sitenin erişilebilirliği engellenir.

- Bant genişliği saldırısı yapılarak bağlantıda ciddi sorunlar doğabilir.

- Uygulamalara saldırılarak direkt olarak kaynak bilgisayarın çalışması sonlandırılabilir.

DDoS saldırıları nedir? Nasıl yapılır?

SALDIRI BELİRTİLERİ

Bilgisayarınız ve internet bağlantı hızınız kullanılamayacak derecede yavaşladıysa, hiçbir siteye giriş yapamıyor ve sürekli bağlantı hataları alıyorsanız, büyük ihtimalle bu tip saldırılar gerçekleşmiş demektir. Büyük çaplı bir saldırı, bölgesel olarak internet erişimini de bozabilir, ciddi zararlar verebilir.

DDoS saldırıları nedir? Nasıl yapılır?

SALDIRININ PARÇASI OLABİLİRSİNİZ

Saldırı sırasında virüs bulaşan bilgisayarlar, zombi olarak adlandırılır. Bu bilgisayarların oluşturduğu büyük gruplar ise, Robot Network ya da BotNet olarak tanımlanır. Bilgisayarınız, sizin haberiniz olmadan bu saldırılarda aktif rol oynamaya başlar ve bir süre sonra başlayan yavaşlamalar sonucunda bilgisayarınızdan verim alamazsınız. Verileriniz genelde korunur, ama işlev unsuru ortadan kalkar.

BİZE ULAŞIN