Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünyaya av tüfeği satıyor

Adana'da piroteknik, havai fişek ve av tüfekleri alanında Türkiye'nin 7 bölgesine hizmet veren İdeal Av, üretiminin yüzde 30'unu, başta ABD, Rusya ve Gürcistan olmak üzere birçok ülkeye ihraç ediyor

Giriş Tarihi: 30.12.2014
Dünyaya av tüfeği satıyor
Haşim Eryürek tarafından 1961 yılında şahıs şirketi olarak kurulan İdeal Av Spor Sanayi Ticaret Limited Şirketi, önceleri ithalatçı kimliği ile hizmet veren bir firma iken, 6 yıldan beri Osmaniye'de 600 dönüm arazi üzerinde 7 bin metrekare kapalı alanda kurulu üretim tesisinde av fişeği, havai fişek, sivil patlayıcı üretiyor ve kendi markası ve dizaynı ile av tüfeği üretiyor. Firma ayrıca ürettikleri havai fişeklerin özel günlerde düzenlenen organizasyonlarda ateşleme ve dizayn sistemlerini de geliştiriyor.

SILVER EAGLE

Rusya, Romanya, Avusturya, Bulgaristan gibi ülkelere ihracat yapan ve Gürcistan'da faaliyet gösteren bir Norveç firmasına büyük işler yapan İdeal Av, bu ülkelerin yanı sıra ABD'ye de Silver Eagle (Gümüş Kartal) markasıyla av tüfeklerinin ihracatını yapıyor. Firma üretilen ürünlerin yüzde 30'unu ihraç ederken yüzde 70'ini de yurtiçinde piyasaya sürüyor. Türkiye'nin 7 bölgesinde hizmet veren İdeal Av, aynı zamanda katıldıkları ulusal ve uluslararası fuarlarda da firmalarının tanıtımını yapıyor.

YÜZDE 30 BÜYÜDÜ

Arap ülkelerine de bir ihracatçı firma aracılığı ile ürün gönderdiklerini söyleyen İdeal Av Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Eryürek, "Üretim yelpazemizi genişletmeyi ve çeşitliliğimizi artırmayı planlıyoruz. Yeni makineler için bağlantılarımız var. Önümüzdeki dönemlerde kazandıkça kazandıklarımızı üretimimizi geliştirmek ve çeşitlendirmek için kullanacağız. 2014 yılında yüzde 30 büyüme sağladık. İlke olarak katma değer üretmek ve istihdamı yükseltmek ana hedefimizdir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünyaya av tüfeği satıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN