Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sanatçılardan SANKO’ya geldi

Giriş Tarihi: 10.4.2016
Sanatçılardan SANKO’ya ödül geldi
Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği (BRHD), sanata ve sanatçıya sağladığı destekler nedeniyle SANKO Holding'e "Sanata Katkı ü" verdi. BRHD Başkanı Mehmet , bu yıl "Sanata Katkı Ödülü"nü, SANKO Holding adına Yönetim Kurulu Başkan Vekili Adil Sani Konukoğlu'na vermeyi kararlaştırdıklarını söyledi.

ÖRNEK OLDU
Doğan, "SANKO Holding'in sanat galerisi kurması, Zeugma mozaiklerinin kurtarılması amacıyla yapılan acil kurtarma kazısına destek olması, Müzesi'nin bilimsel yayını Belkıs Zeugma ve Mozaikleri kitabını yayınlaması, SANKO Üniversitesi'ni bilim dünyasına kazandırması ve uluslararası ressamlar buluşması çalıştayları düzenlemesi diğer kurumlara örnek olmaktadır" dedi. SANKO'nun sanata ve sanatçıya verdiği desteklerin ülke sanatının gelişmesinde etkin olduğunu söyleyen Doğan, "Bu yıl Sanata Katkı Ödülümüzü, yönetim kurulu olarak değerli katkılarından dolayı SANKO Holding adına Yönetim Kurulu Başkan Vekili Adil Sani Konukoğlu'na vermeyi kararlaştırdık" diye konuştu.

ANLAMLI ÖDÜL
BRHD Genel Başkanı Mehmet Ali Doğan'ın, SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Adil Sani Konukoğlu adına sunduğu plaketi alan Sanko Sanat Galerisi Yürütme Kurulu Üyesi Murat Köylüoğlu, ise "Bizim için çok anlamlı bir ödül. Sanko Sanat Galerisi olarak Gaziantep'te 2004 yılından beri sanata ve sanatçılara mümkün olduğunca ev sahipliği yapıyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanatçılardan SANKO’ya ödül geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN