Eshab-ı Kehf’te anlamlı coşku

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, “Biz her bu aziz milletin ve onu millet yapan tüm değerlerin savunucusu olacağız” dedi

Giriş Tarihi: 11.5.2016
Eshab-ı Kehf’te anlamlı coşku
Mersin Büyükşehir ve Tarsus Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Eshab- ı Kehf'te etkinlikleri Eshabı Kehf mağarasının bulunduğu tepenin eteklerinde düzenlenen programla sona erdi. Binlerce vatandaşın yoğun ilgi gösterdiği etkinlik Akdeniz 'nın Eshabı Kehf'e girişiyle başladı. Alkışlar arasında tören alanına gelen mehter takımı, verdiği konserle izleyicileri coşturdu. Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Eshabı Kehf'in islam alemi açısından çok önemli bir yeri olduğunu belirtti. Hıdrellez'in Türk dünyasında kutlanan ilk yaz bayramı olduğunu belirten Başkan Can, "Bizler, İslam ve Hıristiyan alemi açısından çok önemli bir yere sahip olan bu kutsal mekanda sizlerle bir arada olmanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz. Hıdrellez, Türk toplumunu canlandıran, birlik ve beraberliği pekiştiren bir olgudur" diye konuştu.

HIDRELLEZ'İ ANLATTI
Büyükşehir Belediye Başkanı Başkan Kocamaz "Hıdrellez birlik demek, dirlik demek, bütünlük demektir. Bir milleti, millet yapan en önemli değerlerden birisi dinidir, birisi inancıdır, birisi örf adet gelenek ve görenekleridir, birisi milliyetidir, birisi bayrağıdır, birisi de vatanıdır. Bu değerler manzumesi bir araya geldiği ancak bir anlam kazanır. Hıdrellez de bunlardan bir tanesidir" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eshab-ı Kehf’te anlamlı coşku
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN