SGK ile belediyeden rahatlatan protokol

Giriş Tarihi: 27.5.2016
SGK ile belediyeden rahatlatan protokol
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü ile Payas Belediyesi arasında geçici göremezlik ödeneklerinin mahsuplaşma işlemlerine ilişkin protokol imzalandı. Protokol için Payas Kaymakamı Hakan Kılınçkaya, Belediye Başkanı , SGK İl Müdürü Hamit Bal ile çalışanların katılımlarıyla 600 yıllık geçmişe sahip tarihi Sokollu Mehmet Paşa Külliyesi'nde tören düzenlendi.

İLK KAMU İŞVERENİ
Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, "Hatay'da bu protokolü imzalayan ilk kamu işvereni olmak bizim için ayrı bir önem taşıyor. Ayrıca bu protokolün belediyemiz çalışanlarına getirdiği kolaylığın yanı sıra belediyemiz ile SGK arasında olan işlemlerde de büyük bir kolaylık sağlayacağına inanıyorum. Sosyal Güvenlik Kurumu'na sunmuş olduğu bu hizmetten dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

ZAMANINDA ÖDENECEK
SGK İl Müdürü Hamit Bal da "Yapılan protokol ile iş kazası, meslek hastalığı, hastalık ve analık hallerinde sigortalılara ödenen geçici iş göremezlik ödeneklerinin zaman, işgücü ve emek kaybına yol açmayacak şekilde artık işveren tarafından SGK adına, sigortalıya zamanında ödenmesi sağlanacak. İl Müdürlüğü olarak temennimiz ilimizde toplu iş sözleşmesi yapılan tüm işyerleri ile bu protokolün imzalanmasıdır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SGK ile belediyeden rahatlatan protokol
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN