’ın huzurunu kimse bozamayacak

Giriş Tarihi: 21.7.2016
Hatay’ın huzurunu kimse bozamayacak
Valisi Ercan Topaca, kentin huzuru için belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri ve kanaat önderleriyle bir araya geldi. Vali Topaca, "Ülkemiz hassas bir dönemden geçiyor. Bundan sonraki süreçte gerek ülkemizde gerekse kentimizde, provokasyon amaçlı, insanlarımızın huzurunu bozacak, insanlarımızın birliğini beraberliğini bozacak bazı eylemlerin, bazı faaliyetlerin olabileceği düşüncesi ile toplandık" dedi.

HASSAS BİR SÜREÇ
Yaklaşık 2,5 saat süren toplantının ardından gazetecilere açıklama yapan Vali Topaca, "Ülkemiz hassas bir süreçten geçiyor. Bir darbe teşebbüsü oldu. Bir kalkışma oldu. Allah'a şükür bu bastırıldı. Yasa dışı yollara başvuranların birçoğu yakalandı. Bundan sonra tabi kanun önünde hesap verecekler. Kentimizde de Allah'a şükür ciddi bir sıkıntı yaşamadık. İnşallah bundan sonra da yaşamayız" diye konuştu.

İSTİŞARE YAPILDI
İlerleyen süreçte provokasyon amaçlı hareketlerin önüne geçilmesi için gereken her türlü tedbirin alınacağını vurgulayan Vali Ercan Topaca şöyle konuştu: İnsanlarımızın huzurunu bozacak bazı eylemlerin olabileceği düşüncesiyle arkadaşlarımızla istişare yaptık. Onlarla bazı bilgileri paylaşmak sureti ile kamuoyunu da bilgilendirmek istedik. Bazı değerlendirmeler yaptık. İnşallah kentimiz için bu toplantı hayırlı olacaktır.

KALABALIK KATILIM
Hatay Valiliğinde gerçekleştirilen toplantıya, Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Samandağ Kaymakamı Cahit Çelik, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, AK Parti İl Başkanı Ahmet Atıç, CHP İl Başkanı Mehmet Güzelmansur, MHP İl Başkanı Lütfü Kaşıkçı, ATSO Meclis Başkanı Nasrettin Eskiocak, ASYAD Başkanı Tevfik Erkek, İl Alay Komutanı Jandarma Albay Turgay Aras ve İl Emniyet Müdürü Uludağ katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hatay’ın huzurunu kimse bozamayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN