Altan: Adalet yerini buldu

Giriş Tarihi: 22.7.2016
Altan: Adalet yerini buldu

Belediye Başkanı , Payas’ta görev yaptığı dönemlerde FETÖ örgütü ile bağlantısı olan hâkim Tülay Miralay ile savcı eşi Necati Miralay’ın gözaltına alındığını söyledi

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarının 15 Temmuz kalkışmasının millet tarafından geri püskürtülmesinden sonra başlayan operasyonlarda bakanlıklar ve kamu kurumlarında on binlerce personelin işine son verildi. FETÖ ile bağlantısı olduğunu ortaya çıkan asker, polis, yargı mensubu ve çeşitli kurumlardaki kişilere yönelik gözaltı ve tutuklamalar da devam ediyor. Bir dönem Payas'ta görev yapan hâkim Tülay Miralay ile savcı eşi Necati Miralay'ın da HSYK kararı ile gözaltına alındığını belirten Belediye Başkanı , "Adalet tecelli ediyor. Beni tutuklamakla tehdit eden karı-koca yargı mensubu şimdi vatan haini bir örgüte mensup oldukları gerekçesiyle yakalandı" dedi.

MİRALAY ÇİFTİ YAKALANDI
'de 15 Temmuz kalkışmasının başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve şanlı Türk milletinin kahramanca direnişi ile başarılı olamadığını vurgulayan Altan, "Darbe girişimi sonrası 16 Temmuz 2016 tarihinde emniyet güçlerimiz ve silahlı kuvvetlerimiz, TSK, Emniyet, HSYK, Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay ve FETÖ'ye bağlılığı tespit edilen ve darbeyi destekleyen kişiler hakkında yakalama ve gözaltılar başladı. FETÖ'cü karıkoca yargı mensubu Tülay ve Necati Miralay da gözaltına alınanlar arasındadır" diye konuştu. Payas'ta görev yaptığı dönemde, belediye başkan adayı Bilal Yiğit'in şikayetiyle belediyeye operasyon yapan ve birçok personeli gözaltına alan savcı Necati Miralay'ın yanlı bir tutum takındığını belirten Başkan Bekir Altan, "FETÖ'nün himmet toplantılarına gitmedim diye bana cephe aldılar. FETÖ'cü savcı yargıdan gelen gücünü kullanarak sanki hakkımızda suç işliyor algısı yaratmak için personelimize zorla iddianame imzalattırmak istedi. 'Bekir Altan cezaevine girecek' şeklinde kamuoyuna dedikodu yaydılar" şeklinde konuştu.

"ASLA PAPUÇ BIRAKMAZ"
Karı-koca Miralay çiftinin FETÖ ile bağlantısının o yıllarda başladığının ortaya çıktığını ileri süren Belediye Başkanı Bekir Altan şöyle konuştu: "O tarihte yaratılmaya çalışılan kamuoyu baskısı yüzünden önemli hizmetler yapan belediyemiz ciddi sıkıntılar yaşadı. Rabbime hamd ediyorum. Bizim alnımız her daim açıktı ve her zaman büyük milletimize ve devletimize inancımız tamdı. Şimdi hesap verme zamanı FETÖ'cü savcı Necati Miralay ve eşi hâkim Tülay Miralay'a geldi. Yüce Türk milletinin bir grup vatan hainine asla papuç bırakmayacağını tüm gördü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altan: Adalet yerini buldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN