Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anamur-Gazipaşa arası viyadüklerin temeli atıldı

ören-Bademiçi arasında viyadük ve çalışmaları aralıksız devam ediyor. Yolun 2017’nin şubat ayında tamamlanacağı bildirildi

Giriş Tarihi: 18.8.2016
Anamur-Gazipaşa arası viyadüklerin temeli atıldı
AK Parti Anamur İlçe Başkanı M. Feyzullah Yılmaz, Anamur- Gazipaşa arasında yapılacak ören-Bademiçi arası viyadük ve yol çalışmasının başlandığını ve çalışmanın 15 şubat 2017 tarihinde bitirileceğini söyleyerek, "Bu hizmetlerin hızlı bir şekilde yapılmasını sağlayan Başta Kalkınma Bakanımız Lütfi Elvan olmak üzere milletvekillerimizle il başkanımıza teşekkür ederim" dedi.

35 DAKİKAYA İNECEK
Başkan Yılmaz, çalışmaların 24 saat esaslı 3 vardiya halinde devam edildiğini vurgulayarak, "18 Mayıs 2015 tarihinde Bakanımız Lütfü Elvan'ın katılımıyla açılışını yaptığımız Anamur-Melleç arası güzergâhının devamı olan 5 kilometrelik kısmı kapsamaktadır. Proje bittiğinde 4,5 km yol kısalacak ve proje hızı 110 km/h olmasından dolayı 35 dakikaya inecektir" ifadelerine yer verdi.

RAKAMLARLA KÖPRÜ
Viyadük 3 gidiş, 3 geliş olmak üzere, 6 şeritli yol olarak projelendirildi. Toplam uzunluğu 410 metre ve genişliği 23 metre olacak. Köprü yüksekliği 54 metreye çıkacak. Köprü, 11 açıklık, 2 adet ken ayaktan oluşacak. Viyadüklerde, orta ayaklar üzerine imal edilen başlık kirişleri ve kenar ayaklarda elastomer mesnetler bulunacak. Toplam 198 adet öngörmeli kiriş monte edilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anamur-Gazipaşa arası viyadüklerin temeli atıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN