Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehitkamil yeşilleniyor

Türkiye’nin en büyük yapay ormanlarından biri olan Dülük Baba Ormanı’na ev sahipliği yapan ’in Şehitkamil ilçesinde son yıllarda 90 bin ağacın yer aldığı 12 yeni orman oluşturuldu

Giriş Tarihi: 17.9.2016
Şehitkamil yeşilleniyor

Şehitkamil Belediyesi'nin "Bi Dünya Yeşil" sloganıyla başlattığı çevre ve ağaçlandırma projesi kapsamında bugüne kadar 12 ayrı bölgede 750 bin metrekare alan üzerine 90 bin fidan dikimi gerçekleştirdi. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, "Fidan dikim kampanyalarını ve ağaçlandırma çalışmalarını bundan sonraki süreçte de devam ettireceğiz" dedi.

BAL ORMANI OLACAK
Şehitkamil Belediyesi'nin oluşturduğu ormanların "bal ormanı" olması, hem iklim uygun ve arıcılık için elverişli nektar ve polenli bitkiler dikilmesi bölgedeki arıcıların sahadan yararlanmasını da sağlayacak. Bal ormanı projesiyle yöre halkına gelir oluşturmasıyla vasıfta olan orman alanlarının rehabilitasyonu, toprağı koruma ve erozyon kontrolü amaçlandı. Ağaçlandırma çalışmasına tüm kurumların desteğiyle devam ettiklerini belirten Başkan Fadıloğlu, "Amacımız özellikle çocuklarımızın yeşile olan ilgisinin devamını sağlamak. Bizden önceki nesillerin bizlere bıraktığı yeşil dünyayı bizden sonraki nesillere nasıl taşıyabiliriz konusunda çocuklarımızı bilinçlendirebilmek istiyoruz" dedi. Gaziantep'te kendiliğinden oluşmuş bir orman bulunmadığına dikkat çeken Fadıloğlu, "Dülük Baba, Burç'ta kullandığımız ormanlar, bizim büyüklerimiz tarafından oluşturuldu. O ağaçların altındaki gölgede dinlenebiliyorsak, bu alanlarda doğal hayat devam ediyorsa en azından bizim yaşadığımız sürede bizden sonraki nesillere bırakmamız gereken bir olması lazım" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehitkamil yeşilleniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN