Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gençlerin gözdesi yemeni

’in kültürel değerleri arasında yer alan yemeniler çağa ayak uydurup modernleşmesiyle birlikte gençlerin de gözdesi haline geldi

Giriş Tarihi: 12.10.2016
Gençlerin gözdesi yemeni
Yaz aylarının vazgeçilmez ayakkabı olan yemeniler, doğal deri renginden sıyrılıp farklı renkler ve üzerilerine çeşitli desenler gelmesiyle birlikte gençlerin de yeni gözdesi oldu. Günümüzde klasik yemenilerin gençler tarafından ilgi görmediğini belirten 20 yıllık yemeni ustası İçer, yemeni kültürünü tekrar canlandırmak için elimizden gelen tüm özveriyi gösteriyoruz. Gençlerimizin yemenilere uzak kalmaması için yemenilere farklı renkler ve üzerilerine çeşitli desenler işliyoruz. Modernleşip gençlere hitap eden yemeniler yerli ve yabancı turistler tarafından da ilgi görüyor" dedi.

KOKU OLUŞTURMAZ
Özellikle yaz aylarında rağbet gören yemenilerin ayağı terletmediğine dikkat çeken Erol İçer, "Yemeniler yaz aylarında tercih edilen bir ayakkabı türüdür. İmalatında kesinlikle plastik madde kullanılmaz. Tüm dikişler elle yapılır. Sağlık açısından son derece sıhhatli olan yemeniler ayakta mantar ve koku oluşturmaz" diye konuştu.

AYAĞI TERLETMİYOR
Yemenilerin yaz aylarında ayağa serinlik verdiğini ve görsel olarak ayakta şık durduğu için tercih ettiğini söyleyen üniversite öğrencisi Yasemin Kaya, sıcak günlerde ayağımı serin tutmak için ve ayağımda terlemeyi önlemek için yemeniyi tercih ediyorum. Görsel olarak da beğendiğim yemenileri babete göre daha sağlıklı buluyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gençlerin gözdesi yemeni
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN