Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çaça ile üç arkadaşına tahliye

’da kendisi gibi üniversitede öğrenci olan 8 kızı, tehdit ve baskı ile bin 500-2 bin liraya erkeklere pazarladığı ileri sürülen Ö. ve 3 arkadaşı tahliye edildi

Giriş Tarihi: 21.10.2016
Çaça Ayça ile üç arkadaşına tahliye
Çukurova Üniversitesi'nde okuyan ve maddi durumu iyi olmayan 8 kız öğrenciyi lüks yaşam vaadi ile kandırıp baskı ve tehditle işadamlarına pazarladığı ileri sürülen üniversite öğrencisi 'Çaça' lakaplı Ö. (31) ile erkek arkadaşı Muhittin T. (38), Ö. (22) ve eşi Eyüp Ö. (28) suç vasfının değişme ihtimali göz önünde bulundurularak tahliye edildi. Öğrenciler şikayetten vazgeçti.

POLİSE İHBAR GELDİ
Ahlak Büro Amirliğine, üniversite öğrencisi Ayça Ö.'nün maddi durumu iyi olmayan öğrencileri önce uyuşturucuya alıştırıp sonra da fuhuş yaptırdığı ihbarı geldi. Polis, Ayça Ö.'yü teknik ve fiziki takibe aldı. Öğrencilere tehdit ve baskı ile fuhuş yaptırdığı, onlardan menfaat sağladığı öne sürülen Ayça Ö. onunla birlikte hakaret eden Muhittin T. (38) Eyüp Ö. ve eşi Meltem Ö. tutuklandı. Haklarında "Fuhşa teşvik, yaptırmak, aracılık yapmak, yer temin etmek" suçlarından 2 yıldan 16 yıla kadar hapis cezası istenen sanıklar 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hâkim karşısına çıktı. Ayça Ö. "Fuhuş yapıyorum. Kimseyi zorlamadım ve teşvik etmedim. Buradaki mağdurlar da benim gibi fuhuş yapıyor" dedi. Diğer tutuklu sanıklar da suçlamayı kabul etmeyerek tahliyelerini talep etti.

ŞİKÂYETTEN VAZGEÇTİLER
Duruşmaya katılan 4 üniversite öğrencisi fuhuş yaptıklarını kabul ederek, Ayça Ö. ve diğer sanıkların kendilerini zorlamadıklarını söyledi. Duruşmaya katılan 4 mağdur kız şikayetçi olmadıklarını belirtti. Sanıkların tutuklu kaldıkları süre ve atılı suçun değişme ihtimalini göz önünde bulunduran mahkeme, 4 kişinin tahliyesine karar verip, duruşmayı erteledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çaça Ayça ile üç arkadaşına tahliye
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN