Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alman Anja islamı seçti

Almanya’da bir kilisede başhemşire olarak çalışan Anja Runde, 15 yıl boyunca İslam’ı araştırdıktan sonra Müslüman oldu. Runde, “İçimdeki manevi boşluğu İslamiyet doldurdu” dedi

Giriş Tarihi: 5.8.2017
Alman Anja islamı seçti
15 yıl boyunca İslamiyeti araştıran Alman kadın Anja Runde (51) Mersin'in Erdemli ilçesinde getirip Müslüman oldu. İlçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu, Müslüman olan Alman kadına Türkçe ve Almanca tercümeli Kuran-ı Kerim hediye etti, Müslüman olduğuna dair ihtida belgesi takdim etti. Almanya'nın Hamburg kentinde Kızılay'da çalışan ve Mersinli Ender Döndü ile evlenen Anja Runde, ilçe müftülüğünde düzenlenen törenle Müslüman oldu. İslam dinini 15 yıl araştırdığını belirten Runde, "İçimdeki manevi boşluğu İslam dinini seçerek giderdim. Şimdi de sizlerin huzurunda Kelime-i Şahadet getirerek Müslüman oldum. Çok mutluyum" dedi.

KİLİSEDE ÇALIŞTI
İslam'ı seçtiği için huzurlu olduğunu belirten Anja Runde, "15 yıl Almanya'da bir kilisede başhemşire olarak çalıştım. Daha sonra Mısır'a tatile gittim. Orada bazı şeyler kafama takıldı. Müslüman olan ülkelerde kardeşlik, özellikle de Türkiye'de paylaşma ve yardımseverlik çok hoşuma gitti. İslamiyeti araştırmaya başladım" diye konuştu.

BASKI GÖRMEDİM
Eşinin Türk ve Müslüman olmasına rağmen kendisine hiçbir zaman bu konuda baskı yapmadığını anlatan Runde şunları söyledi: araştırmalarımdan sonra Türkiye'ye tatile geldiğimde hiç kimsenin baskısı olmadan Müslüman olmaya karar verdim. Eşim Türk ama ben kendi isteğimle Müslüman oldum. Çok mutluyum. Emekli olduktan sonra Türkiye'ye yerleşeceğim.

Erdemli Müftüsü Mahmut Sami Tükmenoğlu Anja Runde'ye İslam dini ve Müslümanlık hakkında bilgi verdi. Türkmenoğlu bu yıl içinde ikinci yabancının Müslüman olma törenini gerçekleştirdiklerini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alman Anja islamı seçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN