Eyüplü Kadınların El Emeği Göz Nuru El İşleri Sergileniyor

Giriş Tarihi: 27.5.2015 13:08 Güncelleme Tarihi: 27.5.2015 13:44
Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, eşi Tülay Aydın’la birlikte her biri el emeği göz nuru olan el işlerinden oluşan sergiyi açtı. Başkan Aydın, “El emeği göz nuru faaliyetlerimizi bundan sonra da çok güçlü bir şekilde devam ettireceğiz” dedi.
Başkan Remzi Aydın ve eşi Tülay Aydın’ın Eyüp Belediyesi fuaye alanında kurdele keserek gerçekleştirdiği Nişanca Hanımeli Nakış Kursu’nun sergisinde 50 kursiyer tarafından bir yıl boyunca hazırlanan yaklaşık 500 el işi eser bulunuyor. Eserler arasında basit nakış işlemeleri, iğne oyaları, Maraş işi, Osmanlı tarzı tespih kutuları ve hazır gereçlerle yapılmış el işleri yer alıyor.
Serginin açılışı öncesi bir konuşma yapan Başkan Aydın, “Sergide çok güzel eserler var. El emeği göz nuru faaliyetlerimizi bundan sonra da çok güçlü bir şekilde devam ettireceğiz. Bu kursumuz bizim için çok önemli. Önemli olmasının birçok nedeni var. Birincisi bu kurs hanımlar için bir yandan vakit değerlendirme, sosyalleşme açısından çok önemli. Bir diğer sebebi Eyüp Sultan medeniyetimizin önemli merkezlerinden yerlerinden biri ve burada sergilenen eserler de bizim geleneğimize, medeniyetimize ait eserler. Medeniyetimizin parçası olan eserler olması nedeniyle bu faaliyet bir anlamda kültür faaliyeti. Açacağımız sergi hayırlı uğurlu ve bereketli olsun” dedi.
Konuşmanın ardından Başkan Aydın kursiyerlere sertifikalarını verdi. Daha sonra ise kurdele kesimi yapılarak açılış gerçekleştirildi. Başkan Aydın, eşi Tülay Aydın ile birlikte gezdiği sergide el işi eserler hakkında bilgi de aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eyüplü Kadınların El Emeği Göz Nuru El İşleri Sergileniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN