Mehmet UZEL: Ana yüreği

Giriş Tarihi: 15.10.2016
Gene şehitlerimiz vardı... Bayrağa sarılı tabutla getirdiler, arkadaşları sırtladı. Ama sırtladıkları sıradan bir cansız beden değil bu ülke uğruna vazgeçilmiş bir candı..
Seydii Burhanettin Hazretlerinin bulunduğu yerdeki Kırdı Camisi'nin musalla taşına kondu. Yanan anasının, eşinin, çocuğunun yüreği idi. Acaba o şerefsizlerin gözlerinin önüne bu manzara hiç mi gelmiyor?
Anne,eş,çocuğu göz yaşlarını içerisine akıtıyordu.
Sadece dinliyoruz.
Ölüme nasıl gittiler onu izledik. Şimdi yapabileceğimiz tek şey kaldı artık, "Şehitler ölmez,vatan bölünmez" nidalarıyla onları vatan toprağına defnetmek..
Bu kaçıncı Yarabbim!
Bu kaçıncı şehit toprağa verdiğimiz?
Belki günah bizim.
Hakkâri'den, Şemdinli, Çukurca'dan gelen şehit haberleri sadece canımızı acıtmadı.
Onca şehidin acısı annelerinin yüreğine çok daha acı düştü. Hainler gerçek yüzlerini bir kez daha gösterdi. Bu hain saldırı Güney Doğuda ilk kez yaşanmıyor. PKK en kanlı ve en kalleş eylemlerini hep bu bölgede özellikle de Şemdinli sınırları içerisinde gerçekleştirdi.
Kimsenin aklında geçmeyen bütün hain eylemleri hep Şemdinli'de gerçekleştirdi.
1984 yılındaki Şemdinli baskınından beri,bu hep böyle! Şemdinli'den gelen haberler öyle acılar yaşatıyor ki yeter artık. Kim askerimize saldırıyorsa Allah belasını versin. Öfkemiz artık kabına sığmıyor... Ama bütün öfkemizi her şeye rağmen kontrol etmek zorunda olduğumuzda unutmuyoruz.
Bölgeyi daha da karıştırmak için hain saldırılar düzenleyen PKK her eylemi ile öfkemizi sınamaya devam ediyor. Zannediyorlar ki ne kadar çok asker şehit edersem, ne kadar çok sivil insan öldürürsem, karakolları patlatırsam halkı sokağa döker bölgeyi kontrol ederim.
Ama hep unuttuğu bir şey var bu halk böylesine ucuz oyunlara gelmez ve gelmeyecektir.
Şemdinli de gene şehit var. Yine canımız yanıyor, yine öfkemiz kabına sığmıyor. İçimizde yaşayan hainler sevinmesinler diye öfkemizi kontrol altında tutuyoruz. Ne yaptığımızı ne söylediğimizi biliyoruz. Bu coğrafya da bir ve beraber yaşamak için her yolu deniyor,her haine birlikte ders vermeye devam ediyoruz.
Türk milleti bu hainliği, bu kalleşlikler, bu saldırıları hak etmiyor. Bu kınalı kuzular bizim için şehit düştü. Bunu duyup üzülmeyen hain değil mi? Her şehit bu vatanın,bu bayrağın,bu milletin ta kendisidir. Bunu böyle görmeyen, bunu böyle algılamayan hiç bizden olabilir mi? Ortak değerlerimiz bütün şehitlerimizindir. Ey yürekleri yakan, ocakları söndüren PKK lı hainler Allah hepinizin belasını versin.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mehmet UZEL: Ana yüreği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN