Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’in günlükleri açıldı...

Kült karakter ’in maceralarını anlatan polisiye serisi Nancy Drew Günlükleri, tarafından yayımlanmaya başlandı. Serinin ilk kitabı, ’na giden bir gemide yaşananların anlatıldığı ’nın Laneti

Giriş Tarihi: 10.4.2020 ABONE OL
Nancy Drew’in günlükleri açıldı...
Turkuvaz Kitap, daha önce sinemaya ve TV dizisine uyarlanmış olan dünyaca ünlü bir gençlik romanı serisini dilimize kazandırdı. 'Genç roman' başlığı altında, amatör bir dedektifin akıl almaz, heyecan dolu, gizemli ve bir o kadar da eğlenceli maceralarının anlatıldığı Nancy Drew Günlükleri serisinin ilk kitabı Kuzey Yıldızı'nın Laneti de okurla buluştu.
Nancy Drew Günlükleri 1930 yılından bugüne, her seferinde yeniden ve farklı yazarlar tarafından yeni maceralar eklenerek kaleme alınmış bir polisiye gençlik roman serisi. Kitabın ilk yazarı olan Mildred Augustine Wirt Benson, kendi ismini değil, Coralyn Keene takma adını kullanmış. Sonrasında, onlarca farklı yazar tarafından kaleme alınan yeni kitapların yazarları da bu takma ismi kullanmayı bir gelenek haline getirmişler. Her kitabında yenilenen maceralarıyla da Nancy Drew kült bir kahraman haline gelmiş. Sadece genç okurların değil, her yaştan polisiye ve macera severin başucu kitaplarından biri olmuş.
Nancy Drew Günlükleri serisinin ilk kitabı olan Kuzey Yıldızı'nın Laneti adlı bu sürükleyici macera... Bu macerada Nancy Drew ve arkadaşları Kuzey Kutbu'na giden Kuzey Yıldızı adlı lüks yolcu gemisinde yaşanan tuhaf olayları çözmeye çalışıyor. Nancy Drew, ipuçlarının peşinde koşarken, okurlar da onunla birlikte gizemli bir yolculuğa çıkıyor. Bir yapbozun parçaları gibi toplanan ipuçları, bazen amatör dedektifimizi yanıltıyor olsa da sonunda tüm gerçekler su yüzüne çıkıyor.

DOĞUKAN İŞLER

ARKADAŞINA GÖNDER
Nancy Drew’in günlükleri açıldı...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA