Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’ta yıl bitmeden...

19’uncu sezonuna geçtiğimiz günlerde merhaba diyen ’ın Kasım ve Aralık aylarındaki birbirinden renkli etkinliklerini sizler için derledik

İş Sanat’ta yıl bitmeden...
İş Sanat, dünya sahnelerinin yıldız isimlerinden oluşan konserlerinin yanı sıra, dinleti ve çocuk etkinliklerine uzanan programıyla yeni sezonda da dopdolu... Klasik müziğin genç yıldızları arasında yer alan Fransız piyanist Lucas Debargue, ilham verici yorumlarıyla tanınan Basel Oda Orkestrası eşliğinde 20 Kasım,Salı akşamı W. A. Mozart'tan F. Poulenc'e uzanan zengin repertuvarıyla İş Sanat'a konuk olacak. Benzersiz doğaçlama yeteneği ile adından söz ettiren Venezuelalı piyanist Gabriela Montero, 30 Kasım Cuma akşamı İş Sanat'ta izleyicilere bir müzik şöleni yaşatacak. Mozart'tan Piazzolla'ya uzanan geniş repertuvarıyla Montero'ya İngiltere'nin ilk profesyonel yaylı orkestrası olan Scottish Ensemble eşlik edecek. Aralık ayı programı, caz sahnesinin dikkat çeken isimlerinden Avustralyalı Sarah McKenzie'nin 4 Aralık'ta vereceği konser ile başlayacak.

UNUTULMAYANLAR
Aralık ayı, unutulmayacak bir proje ile devam edecek: 'Emre Altuğ'dan Sanat Müziğinin Unutulmayanları'. Konserde; Türk pop müziğinin sevilen isimlerinden Emre Altuğ ile Sinema Senfoni Orkestrası bir araya gelecek.'Unutulmayanlar' adlı proje, 7 Aralık Cuma günü 20.30'da İş Sanat'ta olacak. Program, küçük sanatseverlerden büyük ilgi gören 'Evvel Zaman Dışından Masallar' isimli masal serisinin bu sezonki ilk oyunu 'Orman Lokantası' ile devam edecek. Yekta Kopan'ın kaleme aldığı, Serdar Biliş'in yönettiği ve Sevinç Erbulak'ın anlatıcılığını üstlendiği 'Orman Lokantası', 9 Aralık Pazar günü çocukları harika bir masala davet ediyor. Modern Türk hikayeciliğinin öncülerinden Sait Faik'in 'Şehir Amber Kokacak' isimli dinletisinde yazarın beş farklı hikayesi seslendirilecek. 17 Aralık Pazartesi günü saat 17.00 ve saat 20.30'da yapılacak olan dinletide Sait Faik'in bu kez 'Müthiş Bir Tren', 'Havuz Başı', 'Balıkçısını Bulan Olta', 'Yüksekkaldırım', 'Serseri Çocuk ve Köpek' başlıklı hikayeleri yer alıyor.

PARLAYAN YILDIZLAR
Aralık ayının son etkinliğinde, İş Sanat'ın öncülüğünde, müzik sahnesinin gelecekteki başarılı isimlerinin yer aldığı Parlayan Yıldızlar serisinin yeni konukları Demirhan Gökbudak ve Laçin Akyol; Milli Reasürans'ta sahne alacak. Konser 24 Aralık Pazartesi saat 20.30'da Milli Reasürans Konser Salonu'nda ücretsiz olarak dinlenebilecek.

İŞ SANAT'TA YENİ SEZON
20 Kasım Salı, 20.30: Lucas Debargue
25 Kasım Pazar, 15.00: Evvel Zaman Dışından Masallar-'Orman Lokantası'
30 Kasım Cuma, 20.30: Gabriela Montero
4 Aralık Salı, 20.30: Sarah McKenzie
7 Aralık Cuma, 20.30: Emre Altuğ-Sinema Senfoni Orkestrası
9 Aralık Pazar, 15.00: 'Evvel Zaman Dışından Masallar- Orman Lokantası'
17 Aralık Pazartesi, 17.00 ve 20.30: Sait Faik Hikaye Dinletisi-'Şehir Amber Kokacak'
24 Aralık Pazartesi, 20.30: Milli Reasürans'ta Parlayan Yıldızlar (Demirhan Gökbudak–Laçin Akyol)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İş Sanat’ta yıl bitmeden...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN