Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’dan sergisi

Türkiye’nin en zengin portre koleksiyonuna sahip Resim Müzesi’nde Fatih Sultan Mehmed’in altı portresi ilk kez gün yüzüne çıkarılıyor. Fatih Sultan Mehmed’in portrelerinin sergileneceği sergi için Twitter hesabından bir açıklama yayınladı. Açıklamada, “Restorasyon ve sergi süreci, 18 Haziran’dan itibaren trthaber, ahaber, habertürk ve cnntürk aracılığıyla kamuoyuyla paylaşıldı. İBB’nin Fatih portresini satın aldığı 25 Haziran’dan bir hafta önce. Sanatın, siyasi tartışmalardan uzak gündemimizde daha fazla yer alması dileğiyle…”denildi.

Giriş Tarihi: 29.6.2020 16:16 Son Güncelleme: 29.6.2020 16:23 ABONE OL
Milli Saraylar’dan Fatih Sultan Mehmet sergisi

Milli Saraylar İdare Başkanlığı'na bağlı Resim Müzesi, Türkiye'nin en zengin portre koleksiyonuna sahip. Fatih Sultan Mehmed'in portreleri de ilk kez sergilenmek üzere gün yüzüne çıkarılıyor. Fatih Sultan Mehmed'in portrelerinin sergileneceği sergi için Milli Saraylar Twitter hesabından bir açıklama yayınladı.

FATİH SULTAN MEHMED'İN 6 PORTRESİ SERGİLENECEK

Bu açıklamada "Türkiye'nin en zengin portre koleksiyonuna sahip Resim Müzesi, Venedikli ressam Veronese ve Halil Paşa'nın Fatih portrelerini ilk defa sergilemeye hazırlanıyor. Müzenin sonbaharda açılacak yeni bölümlerinde Zonaro, Hasan Rıza ve Feyhaman Duran'ın Fatih portreleri de yer alacak. Milli Saraylar koleksiyonunda yer alan Fatih portrelerinden 3'ü, 2014'ten bu yana sergide. Topkapı Sarayı depolarında yer alan 3 portre ise Topkapı Sarayı'nın Milli Saraylar'a devrinden sonra restore edildi ve Resim Müzesi'nin yeni bölümlerinde sergiye hazırlanıyor" denildi.

FATİH PORTRESİNİ SATIN ALIMINDAN BİR HAFTA ÖNCE AÇIKLANDI

Tabloların restorsyonu ve sergi süreci hakkında da açıklama yapan Milli Saraylar, "Restorasyon ve sergi süreci, 18 Haziran'dan itibaren trthaber, ahaber, habertürk ve cnntürk aracılığıyla kamuoyuyla paylaşıldı. İBB'nin Fatih portresini satın aldığı 25 Haziran'dan bir hafta önce. Sanatın, siyasi tartışmalardan uzak gündemimizde daha fazla yer alması dileğiyle…"denildi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Milli Saraylar’dan Fatih Sultan Mehmet sergisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA