Türkiye'nin en iyi haber sitesi

14 Yıllık Başkanlığına Veda Etti

Giriş Tarihi: 9.3.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 9.3.2015 11:39
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl Kadın Kolları Başkanlığı’nı 14 yıl boyunca kesintisiz bir şekilde yapan Zeynep Alkış, dün Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla yapılan il kongresiyle görevini Aynur Öztekin Olğaç’a devretti.
Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu’nun da katıldığı kongrede açılış konuşmasını yapan Zeynep Alkış, 14 yıldır gururla taşıdığı vazifeyi bir başka kardeşine teslim etmenin gururunu yaşadığını belirtti.
"SORUNLARIN DİLİ RENGİ VE IRKI OLMAZ"
Kendilerinin ebedi kardeşlik için çırpındıklarını ifade eder Alkış, "Büyük bir medeniyet buluşması için sorumluluk alıyor, analar ağlamasın diye çırpınıyor. Biz de bölge kadınları olarak oğlunu kaybetmiş ananın gözyaşını ciğerimizde hissederek ebedi kardeşlik için çırpınıyoruz. Hepimiz biriz. Acımız da sevincimiz de bir. Türk’üyle, Kürt’üyle, Laz’ıyla, Çerkez’iyle, Boşnak’ıyla, Gürcü’süyle, Roman’ıyla, Arap’ıyla kim olursa olsun 75 milyon kardeşiz. Sevdamız Yeni Türkiye. Ebedi kardeşlik, ebedi barış. Paralel şebeke ve taşeron yapıların tuzakları bizi yolumuzdan edemez. Biz Mardinliyiz, Yozgatlıyız, Diyarbakırlı, Rizeliyiz. Biz Siirtliyiz, Konyalıyız. Biz Ağrılı, Manisalıyız. Biz Musul, Kobani, Kerkük, Erbil hatta Gazzeliyiz. Yüreğimiz nasıl Mardin için atıyorsa, ciğerimiz sınırlarımızın ötesindeki kardeşlerimiz için de aynı şekilde atıyor. Çünkü biz bu medeniyetin evlatlarıyız. Hepimiz aynı toprağın insanıyız. Sorunların dili, rengi ve ırkı olmaz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
14 Yıllık Başkanlığına Veda Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN