Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Binlerce diploma sahibini bekliyor

Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü, bugüne kadar mezun olmuş ancak çeşitli nedenlerle diplomalarını alamayan öğrencilerine çağrıda bulunarak, diplomalarını almalarını istedi

Giriş Tarihi: 2.10.2016
Binlerce diploma sahibini bekliyor
Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, geçmişte törenlerinde diploma yerine geçici mezuniyet belgesi verildiğini, ancak iki yıldır, mezun olmaya hak kazanan öğrencilere gerçek diplomalarını vermeye başladıklarını hatırlatarak, mezun olan öğrencileri diplomalarını almaya çağırdı.

"40 SENEDİR ALINMAYAN DİPLOMALAR VAR"
Gerçek diplomaların hazırlanmasının uzun sürmesi nedeniyle, öğrencilerin mezuniyet belgesi alarak memleketlerine döndüğünü, bir kısmının bu belgeyle işe girdiğini ve bir daha da gerçek diplomasını almaya gelmediğini belirten Rektör Ulcay, "Bu nedenle alınmayan diplomalar oldukça birikti. Bundan sonra herkes mezun olmaya hak kazanır kazanmaz gerçek diplomasını alacak. Bugüne kadar alamamış olanların diplomalarını ilgili fakülte ve yüksekokullara gönderdik. Öğrenci İşlerinde, 35-40 senedir alınmayan diplomalar var. Diploması hiç hazırlanmamış olanlara ise yeni diplomalardan vereceğiz. Mezunlarımız okullarına gelip diplomalarını istedikleri alabilir. Kendileri gelemeyenler Noter'den herhangi bir kişiyi vekil tayin edebilirler. Biz diplomaları vermeye hazırız" diye konuştu. Diğer yandan yeni mezunların ve geçmiş yıllara ait olup diploması hazırlanmamış olanların diplomalarının da, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı'nda özel kâğıtlara basıldığı ve soğuk damgası vurulduktan sonra ilgili fakülte veya yüksekokula gönderildiği belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Binlerce diploma sahibini bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN